Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes kivenni az állampapírt...

Érdemes kivenni az állampapírt és inkább másba fektetni, most a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Volt már a kérdés, olvastam is a válaszokat, de ahogy súlyosbodik a járvány, úgy van esély államcsődre, hiperinflációra? Ha igen akkor mibe érdemes fektetni?

2020. márc. 30. 17:11
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Mármint volt ez a kérdés, de azóta már változtak a dolgok a gazdaságban, ezért kérdezem ismét. Elnézést, nem vagyok hozzáértő, biztos befektetés a célom, nem a nyereség vagy a spekuláció.
2020. márc. 30. 17:13
 2/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

"ahogy súlyosbodik a járvány, úgy van esély államcsődre, hiperinflációra? "


Államcsődra továbbra is gyakorlatilag 0, azaz nulla százalék az esély. Hiperinflációra is. Ráadásul mindkét esetben ha Magyarországon maradsz, akkor teljesen mindegy, hogy miben van a pénzed.

2020. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz államcsőd...
2020. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
2%
Egy igazi hazafinak magyar állampapírba van fektetve a pénze. Most van igazán szüksége Orbánnak a pénzre, hogy rendbe legyen rakva a magyar gazdaság a járvány után.
2020. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%

Ritkán hallani ilyen butaságot, h mindegy mibe van fektetve a pénzed, ha Magyarországon maradsz...

Én minden pénzen, amit megspórolok, és félre akarom tenni, azt külföldi valutába teszem évek óta. Nézz meg csak egy grafikont mondjuk egy Usd-Ft vagy Euró-Ft pár éves grafikonját, és döntsd el h jól tettem-e.

Az állampapír egyébként sem jó befektetés, szintén nézd meg ezeket a grafikonokat, de nyugodtan megnézheted a S&P500-at is... Aztán a nagy kockázatú befektetésekről nem is beszélve Tesla, Bitcoin...


Nem véletlen folyik a csapból is az állampapír, ez nekik jó nem neked.

2020. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
Mégis miért nem jó az állampapír, mikor 0% kockázata van, 0 ft-ert kiveheted és eleg szépen kamatozik? :D komolyan érdekelné az agytröszt véleményed. De gondolom azt nem tudod megfogalmazni
2020. márc. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell államcsőd ahhoz hogy ne férj a pénzedhez vagy gyakorlatilag mínuszos hozammal szállj ki lejáratkor. Sokszor le lett irva ez az államcsőd esélye0 es biztonságos befektetés, csak az eladási marketing szövege volt. Érteni kell mibe fektetsz pénzt és arra mi vonatkozik jogilag. Nem elhinni a pü-i ügynök közvetítők sallangjait egy az egyben. Hiperinfláció nélkül is pl a map+ október óta egy minuszos termék. Ebbol adodoan nem is tuditt semmit hozni az elso fekevben sem az inflaciohoz mértenes ezt a hatranyt csak gorgetittovabb mivel egy pmapal elkenrmetben nem fogja kikorrigalni a hozamot az előző évi inflációval sem.


Pemàp viszont ugyanúgy állampapír a hozama összehasonlíthatatlan jelenleg egy map+-al fél év alatt 8%-os deviza árfolyam különbség +eu infla +inflacio feletti hozammal.Ettől függetlenül nem kötöm tovább, mert a felállított gazdasági akciócsoport meg dolgozik a részleteken. És bukhat a dolog vagy majd fizethetem esetleg az Imf által előirt költségeket rá, államcsőd nélkül is.

Inkább várok két hónapot meglátjuk hova jut az euro árfolyam ( idénre 345-350 et lőttem be a költségvetésbe rá, ezen egyenlőre úgy néz ki tul vagyunk igy a tervhez kèpest extra hozama van és inkább a moratorium alatt végtörlesztem a forint hiteleket igy a kiutalt devizából az extra hozam mellett meg marad is tartalék azon felül is.


Babakötvények maradnak.

2020. márc. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 1 kivétellel mindenki próbált értelmesen hozzászólni. Látom megoszlanak a vélemények. Most btc meg hasonló spekulációkba nem megyek bele, még ha jó is a hozama, teljesen kiszamíthatatlan számomra, hogy egy ilyen válság mit hoz ki belőle. Devizába minek tegyek, amikor most elég gyenge a forint kb mindenhez képest, relatíve még talán a fonton gondolkodtam, hogy nem rossz üzlet. De ott meg a brexittől tartok, hogy majd még lejjebb megy. Ha valaki ad épkézláb választ hogy melyik devizába és miért azt örömmel fogadom. A pemáp-ról is érdekelne az utolsó válaszoló véleménye, most akkor mi a helyzet vele, tervez-e beszállni, ha lejjebb megy az euró. Ingatlanon is gondolkodtam, de még az is a topon van, minek beszállni.
2020. márc. 31. 07:41
 9/25 anonim ***** válasza:
Nekem is van. Én inkább amiatt bánom, hogy simán hagyják elértékelődni a Ft-ot, így jobban jártam volna ha 320-on inkább eurót veszek és most 361es árfolyam körül dicsérhetném magamat, hogy mennyit nyertem. De persze továbbra sincs kamatemelés pedig azt hittem, hogy 340 fölé nem engedik a Ft-ot és szépen lassan elkezdik emelni a béka se**e alatti alapkamatot. De hát nem. Most azon gondolkozom, hogy realizáljam-e inkább a veszteséget és kivegyem a pénzem euróra váltva. Mert ennyi erővel akár engedhetik a végtelenségig is gyengülni a Forintot.
2020. márc. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám nekem is, októberben még gondolkodtam is az eurón, hogy legalább megosztva kéne a megtakarításomat tartani, nem egy dologban... Most eladni a forintot, meg lehet hogy veszteséges lenne,rövidtávon legalábbis.
2020. márc. 31. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!