Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérjetem, hogy használja a...

Kérjetem, hogy használja a kauciót?

Figyelt kérdés

Albérletben vagyok és a korona miatt sajnos nem a legjobb anyagi helyzetben.

Kérhetem a bérneadót,hogy ebben a hónapban a kauciót használja fel és ne fizessek?



2020. ápr. 21. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
81%
Kérni kérheted természetesen, viszont a tulaj ebbe nem köteles belemenni. A kaució az nem bérleti díj, nem arra van. Nyilván ha olyan a hozzáállása a tulajnak, akkor betudhatja, de jogában áll nemet mondani erre.
2020. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg már rég elköltötte, szóval nem igazán kivitelezhető :D

Ha jó fej tulaj, és nem rendelkezik a kaució felett sajátjaként, akkor biztos belemegy, ha nem egy hónapja béreled a kérót.

2020. ápr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 A kérdező kommentje:

Hát azóta visszaszólt. Kikérte magának,hogy az nem arra van...fizessek különben goodbye. Azt hittem ebben a rendkívüli járvány helyzetben lesz ennyire megértő de tévedtem...magasról tesz rá.

Ennyit a jófejségről...

Egyébként a vírus miatt nem hoztak valami törvényt,amivel védik a bérlőket? Pl ha nem tud fizetni,ne lehessen kitenni.

2020. ápr. 21. 00:43
 4/99 anonim ***** válasza:
14%

Védve vagy pedig. A kaució erre is van, nem csak arra van hogy ők majd kedvük szerint mindent levonogassanak majd a végén.Bérlőként egyébként több jogod van mint neki tulajként. Én a helyedbe lelaknám+ rezsi és elköltöznék egy percig se fizetnék egy ilyen parasztnak tovább. ( első lakásunk tulaja ugyan ilyen volt , szemétkedett nem hozott számlákat nem irt szerződést se és mind a 2 hónapot lelaktuk rezsit se fizettünk mert nem volt képes megmutatni a számlákat.Fenyegetőzött mindent mondott nem lehet de mivel jogilag lehet nem tudott mit csinalni. )

Ne legyél buta, megteheted főleg ilyen helyzetben hogy a kauciót lelakd aztán majd ha helyre rázódnak a dolgok nyilván vissza rakod.

2020. ápr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
29%
De, nincs kilakoltatás. Ellenben jobban teszed, ha a felmondási idő végén pattansz. Egyrészt a tulaj egy köcsög, másrészt sokkal olcsóbb helyet találsz most magadnak.
2020. ápr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy a kaució az a tiéd, hozzá sem nyúlhat.
2020. ápr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 A kérdező kommentje:

Igazából a számlákat se tudtam még befizetni és azért is rám jár állandóan ...hogy kötelességem stb.

Nem tudom hogy nem képes megérteni hogy vészhelyzet van és használja a kauciót mert nem tudok fizetni.

2020. ápr. 21. 00:53
 8/99 anonim ***** válasza:
87%
Akkor legyen goodbye. Van 2 hónapod lakást keresni, most nagyon sok olcsó és jó lakás van! 😊
2020. ápr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 A kérdező kommentje:

Elég nagy kutya a pasas....lehet azért meri megtenni ezt.

Ha nincs 10 kiadott lakása akkor 1 se...

2020. ápr. 21. 00:54
 10/99 anonim ***** válasza:
80%
A rezsit mindenképp ki kell majd valahogy fizetned ha a bérleti díjat nem is tudod. Ha csak rezsire kell a kaució nem a bérleti díjra akkor nem is értem mit magyaráz. Mennyi az 30ezer forint?!
2020. ápr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!