Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Októbertől eurózónában fogok...

Októbertől eurózónában fogok tanulni, hogyan érdemes átváltanom a megtakarításaim euróra?

Figyelt kérdés

A következő tanévben kezdem meg az MSc tanulmányaimat Olaszországban, emiatt már egy ideje tudatosan félretettem a fizetésem egy elég nagy részét. Kb. 4 millió forint megtakarításom lesz októberig, de a jelenlegi árfolyammal számolva nagyon sokat veszítenék a pénzemből, ha euróra váltanám. Várható (októberig), hogy legalább a 340-es árfolyamig visszaerősödik az eur/huf? Létezik esetleg bármi alternatíva, amivel megkerülhetnék egy ekkora árfolyamveszteséget, relatíve alacsony kockázattal?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. ápr. 30. 22:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Szükséged lesz induláskor 4 millió forint kp-ra? Én a helyedben valamennyit váltanék, hogy mégis legyen, a többit meg hagynám a számlámon. Gondolom, néha jössz majd haza, ha jobb lesz az árfolyam, akkor váltasz át nagyobb összeget.
2020. máj. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Keress olyan bankot, ahol a külföldi kártyahasználat elszámolása középárfolyamon történik. (esetleg tölts fel Revolut-ra, vagy ilyesmi)


Aztán használd a magyar számládon lévő pénzt kint és csak a vásárlások alkalmával legyen konverzió.


ez a legolcsóbb és legkevésbé kockázatos megoldás.

2020. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális és segítő szándékú válaszokat!

A személyeskedő kommente(ke)t nem veszem fel, ezt a szintet már szerencsére kinőttem, sajnálattal látom, hogy másoknak még nem sikerült. Annak, aki ezt spekulációnak címkézte be, javaslom, hogy nézzen utána a szó jelentésének, mielőtt butaságot ír. :) Az árfolyamról kérdeztem és a lehetséges átváltási módokról. Nem haszonszerzés céljából akarom átváltani a pénzemet, hanem szimplán azért mert euróban lesz rá szükségem. Evidens, hogy az átváltás alatt szeretném a leginkább leredukálni a költségeket, főképp mivel egy olyan országba megyek, ahol a kiadások jellemzően alapjáraton is magasabbak az itthonihoz képest.

2020. máj. 3. 23:41
 14/14 anonim ***** válasza:
Kerdesed nem az atvaltasi koltsegek csokkenteserol szolt, hiszen a transferwiset stb ismered. Inkabb arrol, hogy fog-e a jovoben erosodni a forint, jobban megeri-e kesobb atvaltani. Ezt senki sem tudja, erre jatszani pedig definicio szerint spekulacio. Nincs semmi rossz a spekulacioban egyebkent, lehet nyerni es veszteni is. Ha nem valtod at most a penzed, akkor probald meg azt a reszet, amire nincs rogton szukseged allampapirba/kotvenybe tenni.
2020. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!