Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Járni fog árvasági ellátás...

Járni fog árvasági ellátás házasságkötés (és baba) esetén?

Figyelt kérdés
Párom 22 éves, árvasági ellátásra jogosult, még két évig nappali tagozatra jár. Jövőre babánk fog születni, és összeházasodunk, ekkor is járni fog neki az árvasági ellátás?
2010. júl. 28. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Házasságnál tuti nem jár
2010. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Házasság után megváltozik a státusza, úgyhogy nem jár.
2010. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És saját gyermek születésénél?
2010. júl. 28. 18:18
 4/4 anonim válasza:

Ez hülyeség, ugyanúgy jár házasságnál, gyereknél is.Bejelenti a nyugdíjfolyósítóhoz a házasságkötést és az új nevét (mert ugye onnan kapja az árvaságit).

Én is kaptam.A feltétele, hogy nappali tagozatra be legyen íratkozva és max 25 éves korig jár így.Én kibuliztam méltányossági alapon 26 éves koromig anno, mert még be voltam íratkozva nappalira.Igaz nem jártam, de szégyen, nem szégyen pont az árvaellátásom miatt minden félévben beiratkoztam a fősulira.

2010. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!