Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan jön ki ez az összeg...

Hogyan jön ki ez az összeg munkanélkülinél?

Figyelt kérdés
66 bruttót állapítottak meg, megérkezett az utalás 38.230 ft ... ilyen sokat vonnak le még abból is?

2020. máj. 6. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mivel az ellátás onnantól kezdve jár hogy te bejelentkeztél munkanélkülire, és feltételezem nem hó első napján történt ez meg, így valszeg ez az előző tört hónapra járó összeg. Neme erről lehet szó?
2020. máj. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Örülj neki hogy kapsz. Én semmit se kapok, hiába nincs munkám. Csak a romáknak jár, azoknak persze alanyi jogon.
2020. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

@15:23


Meg tudod mondani mi az ami a romáknak alanyi jogon jár a magyaroknak pedig nem? Mert én nagyon kíváncsi vagyok rá.

2020. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

#15:38 Mondjuk a munkanélküli segély.

A romák minden hónapban kapnak nem is csekély összeget (amit utána elisznak) úgy hogy egy sem dolgozik és sosem nem is dolgozott egy percet se, sőt semmilyen végzettsége nincs. Nekik mégis "jár".

Én, akinek van érettségije, nyelvvizsgája, miegymás, és már munkaviszonyom is volt, én nem kapok egy fillért se mert nem volt meg a másfél év munkaviszonyom előtte (de ha meglett volna akkor is kevesebbet kapnék mint a cigány alanyi jogon aki 0 percet dolgozott életében). És ezt nem rasszizmusból írom, nem az a bajom vele hogy cigány, hanem az a bajom hogy ő arra kaphat pénzt mert létezik, én meg nem kaphatok pedig önhibámon kívül vagyok munkaképtelen + már eddig is többet dolgoztam mint ő.

Nézz utána ha nem hiszed vagy nem vagy ezzel tisztában. Nem a levegőbe beszélek, ez így megy ma itthon.

2020. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Ja még azt elfelejtettem írni hogy rólam még a TB-t is kopasszák minden hónapban, a romáknak azt se kell fizetne, persze ugyanúgy ellátják őket ha valami bajuk lesz.
2020. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt meg tudod mondani, hogy:

- hol vannak leírva ezek a dolgok, hogy a romáknak jár?

- mi alapján dől el, hogy ki a roma? Mármint, nyilván valami módon ebből a rengeteg alanyi juttatásból amit itt írsz nem járhat a magyaroknak, tehát az nem elég, hogy valaki annyit mond, hogy ő roma, és akkor kapja, mert ennyi juttatásért mindenki romának vallaná magát.


De a legfontosabb az lenne, hogy megmutasd azt a törvényt/rendeletet, bármi hasonlót, ami szerint ha romaként besétálsz, akkor kapsz egy csomó pénzt.

2020. máj. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

@16:34


Szerintem meg pont hogy a levegőbe beszélsz, és fingod nincs róla hogy mit. Még is milyen segélyt kapnának amit a magyar nem kaphat meg ugyan úgy? Van külön "cigány segély" vagy mi?

2020. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

#6 Honnan kéne tudnom hol van ilyen rendelet? Valami biztos van, mert a megyében ahol élek minden hónapban kb. minden településen csoportosan állnak a munkaügyi előtt a segélyért sorban. Csupa olyan alak, aki sehol nem dolgozik csak részegen ténfereg a városban meg a hajléktalanszállóra jár. Se nem dolgozik, se nem tanul, és még sok bűnözik is közülük. De ha nekem nem hiszel, miért nem mész és nézed meg a saját szemeddel? Feltehetőleg nem én vagyok az egyetlen aki ezt a jelenséget tapasztalja.

Azt nem tudom milyen jogszabály alapján, mire fel kapnak pénzt, de a tény az hogy KAPNAK, és ez a lényeg. Mert más meg nem kap. Pl. én sem.

2020. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kis meséd már ott megbukik hogy a segélyt nem a munkaügyi központban osztogatják kp-ba. Szóval lényegében csak a levegőbe beszéltél hülyeségeket...
2020. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én mikor munkát váltottam és egy hónapig nem dolgoztam közbe kaptam "segélyt". Pedig nem vagyok roma. Na ez hogy a csudába lehet. :D
2020. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!