Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Koronavírus pozitív hatásai?

Koronavírus pozitív hatásai?

Figyelt kérdés

Csak én vagyok úgy,hogy azt érzem vannak pozitív hatásai is a koronának?

Pl sokáig lehet aludni,van időm edzeni,filmeket nézni, nem kell fizetni az albérletet,rezsit,kb tudunk ingyen élni ,így félretenni, nem emészt fel a munka. :D

Más is ígygondolja?


2020. máj. 9. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Te abszolút a lustaság, tohonyaság szemszögéből látod az egészet...


Én meg úgy látom, hogy az a pozitív hatás, hogy sokkal többen sportolnak (futás, bicajozás, nordic walking, stb.) - a netes kockulás helyett.

2020. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell albérletet fizetned? Ez is fura, de hogy intézted el, hogy villanyszámlát se kelljen?

A tovább alvás részét én is szeretem, meg hogy csak a bérleten 19 ezret spórolunk.

2020. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olcsó a részvény
2020. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Számomra egyetlen egy, hogy nem kell korán kelni.
2020. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gazdaságilag sok előnye van.

Hátránya még több, de most nem az volt a kérdés.


Kiderült, hogy szinte mindent el lehet intézni online. Sokan eddig nem jártak utána, mert nem értettek hozzá, de most rákényszerültek. Szinte mindent meg lehet oldani neten vagy max telefonon.

Én mondjuk eddig is itthonról intéztem a dolgaimat, de akik nem értenek a számítógéphez, vagy idősebbek, inkább ott ültek fél délelőttöt a boltban vagy a gázszolgáltatónál, pedig amit intézni szoktak ilyen helyeken, annak 99%-át az online ügyfélszolgálaton is elintézik otthonról, 5 perc alatt.

Nem kell hozzá sem utazni, sem várakozni, ez költség- és időmegtakarítás.


Rengeteg cégnél kiderült, hogy a dolgozók tudnak otthonról dolgozni, és ugyanannyira hatékonyak. Ezt sem támogatták sokan, főleg a vaskalapos vezetők, mert ha valaki otthon van, akkor biztos nem dolgozik, hanem tévézik, főz, stb.

De ami mérhető vagy nyomonkövethető munka, azt pont mindegy, hogy az irodában vagy a kanapédon ülve csinálod, délelőtt 9-kor vagy délután 5-kor.


Az oktatás lehetne a legnagyobb nyertese a dolognak, de ezt a témát valakinek nagyon komolyan kéne venni. Mindig sírnak, hogy nincs tanár, sok iskolában olyan tanítja a tárgyakat, akinek nem is az a végzettsége. Pl. kémiatanár kénytelen töriórát tartani, mert egyszerűen nem találnak töritanárt.

A szakmai tárgyak kivételével mindent meg lehetne tartani online.

Így egy tanár egy időben nem 30 gyereket taníthatna, hanem 200-at, az ország minden szegletéből. Kérdezni ugyanúgy lehet, internet meg mindenhol van már. Ha kivételesen lenne 1 vagy 2 gyerek, aki annyira mélyszegénységben él, hogy mégsincs net (bár nekik szerintem már ez is ingyen jár), akkor van közösségi ház vagy könyvtár, szóval mindent meg lehet oldani.

A 200 soknak tűnhet, legyen akkor csak 60 gyerek.

Az 2x annyi gyerek, mint egy átlagos osztálylétszám. Ebből az következik, hogy fele annyi tanár kellene az oktatásba. Máris meg lehetne emelni a bérüket, lenne miből.


Az egészségügy is nyertese ennek az egésznek. Most helyretették végre. Egyrészt elismerik a munkájukat, erre már rég nagy szükség volt. Nélkülük lenne csak igazán vészhelyzet. És mindig minden hiányzott egy kórházból, hát most van. Most biztosan nem mondhatják azt, hogy nincs kesztyű, nincs fertőtlenítőszer. Sajnos ez kellett hozzá, de legalább megoldódott.


Annak én is örülök, hogy nem kell korán kelni. De ennek lassan vége lesz. Nem bánnám, ha a jövőben viszont nem kéne minden nap bemenni a céghez, mivel itthonról is el tudom végezni a feladataim 95%-át.

Nekik ez megtakarítás, nem ott használom a rezsit, nem kell utánam takarítani, stb.

Írta valaki a bérletet. Arra mondjuk törvény van, hogy azt kötelesek téríteni, így én ezzel 1-2 ezer ft-ot spórolok. Bár a helyi bérletet nem térítik, az is vagy 4000, szóval tényleg több ezer ft spórolás.

2020. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nahát...

A gyerekeim panaszkodnak, hogy nem értik a fizikát a tanár magyarázata, és kérdezési lehetőség nélkül.

A gyerekemnek szemüveg kellene, de a szemorvos nem fogad.

A másiknak nőgyógyászati baja lett, a nőgyógyász nem fogad.

Na de a pozitív hatásokról szól a kérdés. Nemigen tudok ilyet.

2020. máj. 10. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem szólt-e a fizikás válasz.

Ha esetleg igen: az én válaszomban nem arról írtam, hogy elküldik a tananyagot írásban, hanem hogy online oktatás lenne, pl. skype-on. Ott lehet magyarázni, mutogatni, kérdezni is.

Semmivel sem ad kevesebb lehetőséget, mint a személyes találkozás.

De ugye erre írtam azt, hogy ezt valakinek komolyan kéne venni ott fent, és leszabályozni, megteremteni a feltételeit. Egyébként 99%-ban ezek a feltételek mind megvannak, csak kereteket kellene adni a dolognak.


Nőgyógyász sürgősségi problémával sem fogad?

A héten ezek szerint nem minden indult el? Nem tudom... nekem fogorvoshoz kellett mennem a vészhelyzet elején, igaz lecsökkentett rendelési idővel, de a problémás eseteket fogadta. Most meg úgy olvastam épp itt, a gyakorin, hogy újraindult a normál rendelés.

2020. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül erősíti az immunrendszered ha elkapod és kigyógyulsz.
2020. máj. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!