Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A TB-t fizetni kötelező, vagy...

A TB-t fizetni kötelező, vagy pedig csak azzal jár hogy az ember nem kap egészségügyi ellátást?

Figyelt kérdés
Ugyanis már egyszerűen nem fér bele havi 7710 Ft, már lassan az összes régi cuccom el kell adnom és semmit nem tudok költeni magamra, hogy a havi közel 8000 Ft-ot kifizessem. A Youtube bevétel 4-5 ezer Ft havonta, ami kevés, más bevételem pedig nincs, a szüleimet meg nincs pofám lehúzni minden hónapban ennyivel. Mivel a szüleimmel élek így az önkormányzat sem vállalja át a TB-fizetést mert a család össz anyagi helyzete nem mélyszegény, csak a sajátom. Viszont mint mondtam egyszerűen nincs már miből fizetni. Így felmerült bennem a kérdés, hogy ha nem fizetném tovább, akkor az bűncselekmény mert kötelező fizetni, vagy pedig csak annyi lesz hogy nem leszek jogosult ingyen orvosi ellátásra? Mert ha utóbbi akkor semmi gond, hisz így sem járok szinte soha orvoshoz, ami nagy ritkán elmegyek vagy egyszer egy évben kell valami gyógyszer az töredéke annak mint a havi 7710 Ft, ha meg ne adj Isten valami súlyos műtét kellene arra úgyis összedobná a rokonság valószínűleg. De az nem lenne rossz ha nem kéne mindenemet eladni hogy fizessek valamiért amit igénybe sem veszek, csak "fizetni kell". Szóval ez kötelező vagy csak "ajánlott"?

2020. máj. 12. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Kötelező, ha nem fizeted, adótartozásként gyűlik.
2020. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Kötelező fizetni, és gyűlik a tartozás, ha nem fizeted. Ha egy többmilliós műtétre össze tud dobni a rokonság, akkor miért nem kéred meg őket, hogy pár havit dobjanak neked össze, amíg el nem kezdesz dolgozni. A youtube videózáson kívül mit csinálsz? Helyette inkább tanulhatnál valamit, hogy legyen munkád.
2020. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Értem, tehát dióhéjban:

- Van egy szolgáltatás amit nem veszek igénybe, legalábbis semmiképpen nem havi szinten

- Ennek ellenére köteleznek rá hogy fizessem, akkor is ha nem veszem igénybe

- Úgy, hogy semmilyen bevételem nincs (havi 4 ezer Ft az nehezen nevezhető bevételnek)

- Emellett egyoldalúan módosítják a szerződést évről évre (magyarán emelik az adó mértékét úgy hogy abba én nem egyeztem bele)

- És ha ennek az igénybe nem vett szolgáltatásnak az egyoldalúan kötelezővé tett fizetését én megtagadom akkor azzal bűncselekményt követek el.

WOW. És még valaki mondja hogy ebben az országban demokrácia van.

2020. máj. 12. 15:25
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

A gyógyszer sem ennyibe fog ám kerülni, ha nincs TB-d, mivel a gyógyszerek árában van rendesen TB támogatás. A kötelező biztosítás az autókra is felesleges akkor a te szemléleted szerint. Nekünk pl soha nem volt még balesetünk, mégis minden évben kifizetjük a biztosítást. Nem csak azért mert kötelező, hanem mert jó is ha van.

Közös teherviselésről már hallottál amúgy? Mert ha téged műteni kell, akkor nem a te havi 7-8 ezer forintodból fogják megoldani a többmilliós műtétet, hanem az adófizetők pénzéből. A közösbe igenis bele kell adni.

Ez nem egy szerződés, amit egyoldalúan módosítanak minden évben. Az eü szolg járulék a minimálbérhez van igazítva. Mivel a minimálbér minden évben nő, ezért természetes, hogy ennek az összege is.

Nem követsz el bűncselekményt egyébként, csak felhalmozod az adótartozást, amit egy idő múlva be fognak majd hajtani rajtad.

Vagy feküdj rá jobban a youtubera, hogy több pénz jöjjön onnan (azt már fel sem merem hozni, hogy abból is kellene adóznod :D ), vagy menj el dolgozni valahová.

2020. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy adó, fizetni kell és kész. Nincs semmilyen szerződés, amit egyoldalúan módosítanának.
2020. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

“Van egy szolgáltatás amit nem veszek igénybe, legalábbis semmiképpen nem havi szinten”

de igénybe veszed, be vagy biztosítva, hogyha elütnek, akkor elvisz a mentő és ellátnak, normális áron kapsz gyógyszert és ingyenes orvosi ellátás is, ha szükséged van rá. Fenntartják a kórházakat belőle stb



“ Ennek ellenére köteleznek rá hogy fizessem, akkor is ha nem veszem igénybe“


Mert az amcsi rendszer mennyivel jobb, hogyha nincs semmilyen biztosításod akkor hagynak megdögölni az út szélén vagy még a dédunokáid is fizetni fognak... meg kiszámláznak 1 db Halls cukorra 64 dollárt


“Úgy, hogy semmilyen bevételem nincs (havi 4 ezer Ft az nehezen nevezhető bevételnek)“

Ez nem az állam problémája DE:

Igényelheted az álláskeresésit, vagy az önkormányzat kifizeti helyetted, ha megfelelsz a feltételeknek


“Emellett egyoldalúan módosítják a szerződést évről évre (magyarán emelik az adó mértékét úgy hogy abba én nem egyeztem bele)“


Ez nem szerződés, adó, mindenhol így működik... gondolom, a minimálbér emelés miatt nem rinyálsz



-“És ha ennek az igénybe nem vett szolgáltatásnak az egyoldalúan kötelezővé tett fizetését én megtagadom akkor azzal bűncselekményt követek el.“


Nem bűncselekmény nem fizetni, csak adótartozást generál, júniusig el is látnak ingyen.... utána az utolsó törvénymódosítás szerint már csak fizetős ellátáson. Egy gipszelésbe csődbe mész majd


“WOW. És még valaki mondja hogy ebben az országban demokrácia van. “


Mihez képest? Kínához képest pl igen, az EU többi tagálamához képest diktatúra van... de OV már Kína babérjaira tör


Mondjuk, jogod akkor van pofázni miatta, ha elmentél szavazni, ha arra sem vetted a fáradságot, akkor po.a be

2020. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4 "Közös teherviselésről már hallottál amúgy?" - Igen hallottam. Ami főleg abból áll hogy az énrólam lenyúzott pénzen látják el a sok alkoholista hülyegyereket a detoxban hétvégente meg azon a pénzen transzplantálnak új tüdőt az 50 éve bagózónak. Nagy öröm hogy ilyenek miatt nem marad egy fillérem sem.


"azt már fel sem merem hozni, hogy abból is kellene adóznod" - Nem is kell, mert abból is adózok, van róla adóbevallásom is. Épp két hete fizettem be azt a masszív tizen akárhány ezret ami a tavalyi össze bevételem után keletkezett (igen, az állam még azt is elszedi tőlem). Szóval felesleges rá emlékeztetned. Sajnos tudom nagyon jól. Az meg hogy feküdjek rá... Ez nem ennyiből tart. Ráfeküdhetek én ha senkit nem érdekel, a megtekintés után jön a pénz onnan is sajnos.


"vagy menj el dolgozni valahová" - és ha nincs hová? Hónapok óta keresek valami fordítóirodát ahol tudnék fordítani itthonról, semmi.


#6 Igen, jobb az amcsi rendszer, mert ott nem szedik el az utolsó filléred is, meg nem rónak rád adótartozást ha nincs pénzed fizetni. Nem mellesleg ha az ember a leadózott pénzt félretenné, akkor röhögve ki tudná fizetni azt az 1-2 nagyobb műtétet ami egy átlag ember életében előfordul.


"Igényelheted az álláskeresésit, vagy az önkormányzat kifizeti helyetted, ha megfelelsz a feltételeknek"

Sajnos egyik se, az önkormányzat nem vállalja át mert a szüleimmel élek, és a család össz bevétele nem hogy a 35 ezret, de a 350 ezret is meghaladja szerencsére. Csak az a gond hogy az én egyéni bevételem meg a 0-hoz konvergál. Az álláskeresésit meg nem igényelhetem, mert nincs másfél év munkaviszonyom, csak 3 hét. Szóval egyik se nyert.

"gondolom, a minimálbér emelés miatt nem rinyálsz" - Éppenséggel nekem nem oszt nem szoroz, mert nem keresek minimálbért SE. Édesmindegy hogy mennyi a minimálbér, abból én semmit nem látok, ellenben az emelt adókból abból igen.


És végül: igen, voltam szavazni amióta betöltöttem a 18-at minden alkalommal (ha jól rémlik 3-szor eddig ha önkormányzatit, EP-t és országgyűlésit is beleszámoljuk), és egyik alkalommal se a Fideszre, nem lenne olyan Isten hogy én ezekre X-eljek. Csak sajnos aki 35%-ból kétharmadot csinál, az ellen aztán szavazhatsz...

2020. máj. 12. 16:34
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

A nemletezo beveteled (havi 4000 ft youtube...) utan rolad aztan sok bort huznak le.

Mar megbocsass, de ez alapjan pont, hogy rad fogjak kolteni a soksok dolgozo ember adojat, amikor az ossz adobefizetesed egy gipszelesre nem lesz eleg.


Az meg, hogy amerikaban mennyire zsebbol fizetik az egeszsegugyet a vilag baromsaga. Ugyanmar keress ra az Obamacafe dologra, amit azert probaltak letrehozni (felemasan), mert az orszag harmada semmeilyen egeszsegugyi ellatasra nem jogosult, biztositasa nincs es penze sem, max ha hitelt vesz fel a lakasra. (Ha van neki...)

Minden masban is ennyire jo tajekozott vagy?

2020. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

És miért nem tetszik dolgozni.

Iskola illetve utolsó munka viszony után 3 hónapig nem kell önmagad után tb-t fizetni.

2020. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Az a helyzet, hogy engem is baromira fog zavarni, hogy az olyan semmirekellőket mint te, az én pénzemből fognak ellátni, ha neadjisten bármi bajod is esne vagy beteg lennél. Ez akkor korrekt szerinted? Ha bármi történne, akkor a közösből adják azt neked, sajnos akkor is ha nem fizeted...

Jólvan, ennek örülök, hogy tisztességesen adózol, ez azért jó hír. Remélem a havonta beadandó bevallásaid is rendben vannak, drukkolok, hogy fejlődjön a youtubeos bizniszed. Ha nincs elég néződ, akkor vagy nem erre kellene építeni a megélhetésedet, vagy olyan tartalmat kellene gyártani, ami érdekli az embereket.

Az meg, hogy nincs hová elmenni dolgozni, az nem igaz. Ha nincs a kényelmes fordítóirodában munka, akkor el kell menni ssc-be, tescoba vagy akár a katonasághoz dolgozni, ott mindig van felvétel. Te is csak kifogásokat keresel, aki tényleg akar dolgozni, az tud is.

2020. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!