Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online személyes átvételes...

Online személyes átvételes rendelésnél más összeget ír, mint amennyiért megrendeltem. Jogosan ragaszkodhatok a megrendeléskor leütött összegért?

Figyelt kérdés

Pénteken rendeltem 2 terméket. Az első emailben még a megrendeléskori összeg volt írva. Még aznap jött egy email arról, hogy beszerzés alatt vannak a termékek. Már ott más összeg szerepelt, de akkor nem vettem észre.

Most írtak, hogy átvehető, ekkor vettem észre, hogy az egyik termék megdrágult a rendelési részletekben. A honlapukon az általam megrendelt összeget mutatja a megrendeléseimnél. Mikor ránéztem a termékre pár percre még az olcsóbb áron volt, majd mostanra átírták. Valószínűleg ÁFA nélkül rakták fel vagy elírták az árát.

Még nem tudom, hogy melyik árat fogják látni az átvételnél. Ha lesz lehetőségem elmenni érte és többet kérnék érte, jogosan ragaszkodhatok ahhoz, hogy én a megrendeléskor látott összegért akarom átvenni a terméket?


2020. máj. 18. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Olvasd el az ÁSZF-et (Általános Szerződési Feltételek), amit elvileg elfogadtál a rendeléskor - abban biztosan benne van. Ha nem felel meg, akkor meg elállhatsz a megvásárlástól.
2020. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%
Webshopok úgy szoktak működni, hogy amit az oldalon látsz, az felhívás ajánlattételre. Ha rendelsz, és elküldöd a pénzt, akkor teszel nekik ajánlatot, és akkor teljesül az üzlet, amikor átveszed a rendelést. Ez alapján viszont, azzal is ajánlatot tettél, hogy utánvétes szállítást kértél,és ők ezt egyoldalúan nem módosíthatják. (egyébként mivel internetes vásárlás, átvételtől számított 14 napig jogod van indoklás nélkül elállni a vásárlástól.)
2020. jún. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, Te biztos, hogy erre a kérdésre válaszoltál? :-)

Mentségedre legyen mondva, hogy éjfél volt...


Először is a kérdező SZEMÉLYES ÁTVÉTELT jelölt meg a rendelésnél, nem tudom, az utánvétet honnan szedted.

Másodszor a 14 napos elállási jog nem minden esetben él, még internetes megrendelésnél sem - függ attól, hogy mit rendelt az illető. (nincs elállási jog felbontott CD, DVD esetén, egyedi, személyre szóló termék megrendelése esetén, stb.)

Ezenkívül még internetes rendelésnél sem él az elállási jog, A SZEMÉLYES ÁTVÉTEL UTÁN!- ekkor ugyanis lehetősége van megtekinteni a terméket.


Kérdező, egyébként hogy alakult a dolog?

2020. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bementem, a nagyobb összeget mondta. Megmutattam a rendelés adatait és visszaírta a gépben a megvásárolt árra :)
2020. jún. 14. 07:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, akkor örülök, hogy szerencsésen rendeződött :-) (1-es vagyok)
2020. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!