Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy hozzátartozóm utal...

Ha egy hozzátartozóm utal nekem pénzt, abból nem lehet bajom, ugye?

Figyelt kérdés
Egy közeli hozzátartozóm utalna nekem a magánszámlámra pár százezres nagyságot. Van egy KATA-s vállalkozásom, amihez bár van, de nem kellene vállalati számla, tehát ellenőrizhetik a számláimat bármikor. Ha az utalás feladóján is látszik, hogy rokonom az illető, akkor nekem nem kellene abból az összegből még adózni, tehát semmi gondom nem lehet ebből az utalásból, ugye?

2020. máj. 21. 07:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak egyesági rokonok között illetékes az ajándékozás. Tehát ha a testvéred vagy nagynénid utal, azt is be kellene jelenteni. Viszont úgy tudom, talán 150 ezerig semmi dolgod vele. Őszintén szólva, ha az egy egyszeri alkalom, a kutya nem fog szólni érte. Amíg nem kétnaponta kapsz valakitől százezreket, nem érdekli a NAV-ot. Vagy ha az megnyugtat, évi 600 ezerig eladhatod a saját cuccaidat, legrosszabb esetben azt mondod, eladtad neki a használt laptopodat.
2020. máj. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Édesapám utalna, szóval egyenesági. Akkor oké :)
2020. máj. 21. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!