Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen vállalkozások létezését...

Milyen vállalkozások létezését tartjátok hihetetlennek?

Figyelt kérdés

Tudjátok az olyanokról beszélek amikre ránéztek és az első gondolatotok az, hogy "Erre van kereslet?" vagy "Ezért valaki pénzt adna?"

Nálam tipikusan ilyen például a ruhaárulás aluljáróban/annak bejáratánál, a vasedényboltok, fürdőszoba szalonok, ingatlan közvetítők vagy cipőjavítók.


Nem azt mondom, hogy ezeknek a dolgoknak nincs létjogosultságuk csak nem értem, hogy mért éri meg ezekre külön szaküzletet fenntartani.



2020. máj. 29. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Van egy kesztyűbolt Pécs egyik sétálóutcájában. Ki van rakva 10 pár kesztyű és semmi más, nagyon fancy bolt, nagyon központi helyen. De legyünk őszinték, ha minden lakos minden évben venne többezres kesztyűt, a havi bérleti díj akkor se jönne ki. Akkor??? Mindig elgondolkodom azon, hogy miért is nyitották azt valójában és hogy éli még mindig túl?
2020. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Erre kivételesen tudom a választ: Pécsi Kesztyű!


Viszont most hogy így mondod én is ismerek Kecskeméten egy kalapboltot.

2020. máj. 29. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a cipős webáruházakon tudok csodálkozni. Soha eszembe nem jutna, hogy próba nélkül vegyek cipőt.
2020. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Így van: a pécsi kesztyű nagyon jó minőségű, híres és azon kevés vállalkozások egyike, ami kiállta az idők próbáját - nyilván az a gyár mintaboltja:


[link]


[link]


Vasedény bolt- sokkal szakszerűbb tanácsot kapsz pl. egy teflon vásárlásánál, mint egy multi szupermarketben.

Ingatlanközvetítő: tudod van olyan, hogy valaki nem akar 250 vevőnek látszó emberrel bajlódni, állandóan készenlétben állni, stb., hanem megbízza az ingatlanost az meg mutogatja az ingatlant, akkor is ha pl. a vevő fizikailag nincs jelen - mondjuk épp egy másik városban, másik országban dolgozik :-)


Cipőjavító: vannak nagyon jó minőségű bőrcipők, 20-30 ezer ft-ért, azt azért nem feltétlenül fogod rögtön eldobni, mert pl. elszakadt a varrása.

2020. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Átlag embernek számít a vasedény minősége vagy ezek is elsősorban a szakemberek miatt léteznek mint a művészellátók/villamossági szaküzletek?


Cipőjavító meg szerintem túl speciális.

Most csak ezért az egy dologért fizetni a műhely és a munkaerő költségeit.

2020. máj. 29. 17:54
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Ásványvíz és icetea palackozás és értékesítés.

Gondoljatok bele:

A vezetékes víz az ország legnagyobb részén iható és ingyen, esetleg jelképesen alacsony összegért hozzáférhető.

Az icetea megint vicces. Emlékszem amikor megjelent itthon értetlenül néztünk, hogy ennyi pénzért vegyek teát??? És mégis veszik. Teljesen értelmetlenül.

2020. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Átlag embernek számít a vasedény minősége" ?


Nekem igen. Csak annyit mondok: ha hiszed, ha nem , 1985-ben!!! vettem egy fazék készletet - zománcozott - és a mai napig használom... Mondjuk most már egy kicsit kezd tönkremenni - látszik rajta az idő vasfoga :-)

De mint írtam: a teflonnál is van jelentősége: vettem már olyant, amiről csak úgy pereg le a bevonat és kaptam olyant, ami egy álom!!

Nem szeretem a veszek egyet, aztán ha nem jó, eldobom típusú edényeket, próbálok vigyázni, hogy ne nagyon terheljem ilyenekkel a bolygónkat.

Nem vagyok a fogyasztói társadalom híve, hogy mindent eldobni, újat venni, stb.


Multiban nem feltétlenül tudja az eladó a minőségét és nem ér rá, stb.

2020. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Oxford street sok-sok szuvenir bolt.

Egyszer az egyik bolt hirdetve volt, mint kiado. £250000/ev plusz premium ??? es ennek kb 4-5 meter volt az utcai frontja csak.


Tuti penzmosoda. Ennyit egy ilyen csetreszbolt nem termel ki a budos eletben soha az £1-os szarokkal meg tularozott borondokkel - ott all mind alig veszik, mert ugye 2 bolttal arrebb Samsonite-ot vesz a vevo ugyanannyiert markaboltban.

2020. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

Ha meg meg olyan, amit en csodalkozom hogy megel, de van:


- tunder es kobold bolt: Alleeban volt regen, az emberek imadtak, szerintem valami iszonyat giccs


- Obag nem tudom meno e meg, de regen millios gyujtemenyeket posztoltak rola. Van nekem is, de amugy baromi sulyos az a nagy muanyag...nem praktikus. Szep szines aztan az embereknek tetszett, de amugy fos


- Lush: te hallod, tokeletes peldaja hogy az erzekekre hat, az illat. Amugy meg tularazott fos. Vettem jo illata van, de annyi penzt soha nem er. Anyukam vett nekunk Karacsonyra azota is all a furdoszobaszekrenyben - el kene mar hasznalni, ne alljon ott.


- fuggonyszereles vagy mi: ismeros anyjanak most teszik fel a fuggonyosok a fuggonyt. WTF. van fia, az nem

tudja feltenni? En lanykent felteszem de fel is furom ha kell a karnist. Bexarok neha


- ingatlanos: szinte tenyleg total felesleges a 21. szazadban az internet miatt. Max aki messze lakik es nem akarja mutogatni a lakast maga. De komolyan inkabb a szomszednak adnak penzt meg kulcsot, hogy Magdikam, engedd be oket nezzenek korul veled aztan ha elkel adok neked 50000 forintot mert segitettel, jo? De nem felmillat bmeg. Foleh hogy vevokent akkora fax ingatlanosokkal talalkoztam hogy Istenem, ha lesz elado lakasom az fix hogy nem adom a kezukbe, mert elriasztjak a vevoket is a kerdeseikkel “de nem ingatlanos vagy? ugye nem ingatalnos vagy? blabla?”

2020. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
#9-es: Az ingatlanost árnyalnám azzal, hogy ha olyan környéken laksz a szomszédod biztosan nem vállalja el, mert mondjuk milliomos ős is. Aki mondjuk 100m felett szeretne lakást venni, vagy szeretne 2-3 lakást egyszerre befektetésként, az egészen biztosan nem fogja a jófogáson keresgélni.
2020. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!