Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Arany érme vásárlás esetén az...

Arany érme vásárlás esetén az érmét műanyag tokban kapom, vagy azt vásárolnom kell pluszba?

Figyelt kérdés
Tervezek vásárolni arany befektetési érmét vagy lapkát, személy szerint jobban örülnék az éremnek, főleg ha nincs elzárva műanyaggal. Mégis csak személyesebb úgy. Persze tudom, hogy van numizmatikai értéket így vizni kell rá nagyon.

2020. máj. 31. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Tetszik keverni a szezont a fazonnal. A befektetési arany értékét maga az arany testesíti meg. És ha érme formájában hozzák forgalomba, akkor sincs numizmatikai értéke, mert esetleg évtizedek óta minden méretét ugyanazzal a érmeképpel verték.

[link]

És ugyan úgy néz ki a negyed unciás, mint a fél unciás, vagy az egy unciás, két unciás ... 20 unciás példány. 2020-ban is, és 2019-ben is, meg mióta az eszemet tudom. Na ez a befektetési arany.

Természetesen ezeket sem ajánlott mattra fogdosni, mert egy szennyezett példányt miért pont tőled vennének meg, amikor el akarod adni, ha a kibocsátónál ugyanazon az aranyáron teljesen hibátlan példányt vehet.

Általában numizmatikai értéke a kis példányszámban vert aranyérméknek vannak. Tehát az 500 példányban 2010-ben vert Szent István intelmei nem azt a két uncia aranyat éri, amiből verték, hanem ritkasága miatt mondjuk két milliót (forintban) ... [link]

Én szeretem az aranyat, de csak speciális szöszmentes kesztyűben veszem kézbe a régebbi forgalmi soros példányokat. A ritkaságaimat nem szoktam még kesztyűben sem kivenni a kapszulából. Ha valami verdetiszta (UNC) az külön értéke egy ritkaságnak.

[link]

2020. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a kérdésre nem válaszolt, sőt félrevezető és ellentmondásos. Azért köszönöm az idejét.
2020. máj. 31. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem félrevezető és nem ellentmondásos amit az első válaszoló írt. A befektetési arany nem numizmatika, hiába szeretnék sokan belelátni. Egy befektetési arany érme értékét a benne levő nemesfém értéke adja, aktuális napi árfolyamon. Színsúly szorozva napi árfolyam, ennyi az értéke és nem több.

Hogy éppen kapszulában vagy anélkül érkezik, az függ az érme fajtájától (egyszerűen van ami kapszulázva vagy másféle módon tokozva érkezik, és van ami nem), de attól is függ hogy mikori az érme, illetve hogy közvetlenül az előállítótól újonnan, vagy esetleg másodkézből kerül megvásárlásra.

2020. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig legjobb a csomagolt, de ha olyan specializált eladóktól vásárolsz akkor valahogy be lesz csomagolva, műanyag karika vagy ha lapka akkor legalább olyan vízálló tartó mint amibe a pendriveket szokták (pl. Kingston):

[link]


De nem is ajánlott fogdosni a puha 999,9 aranyat.

2020. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában kapszulában van.

Az Pénzverő legalabb is alapból adja.


De nem mondd hogy ez számít, adnak-e vagy sem :)

Ha veszel egy arany érmét és nincs hozzá, akkor csak tudsz egy 100 Ft-os kapszulát is venni hozzá. :D


Én is gyüjtő vagyok. De gyüjtöi vagy befektetési érmét még kapszula nélkül csak akkor láttam ha kivettem belőle (kesztyüvel).

2023. júl. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!