Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az ügyvéd ingatlan adás-vét...

Ha az ügyvéd ingatlan adás-vételi szerződését a földhivatal többször is visszautasítja tartalmi hiba miatt, keresnétek másikat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a probléma, hogy már 2x is visszautasította egy ingatlan megosztás és tulajdonjog bejegyzési kérelmet a földhivatal, mert tartalmilag nem felelt meg. Most keressek másik ügyvédet és fizessek megint újabb ügyvédi díjat vagy maradnátok a réginél, hátha most már jól csinálja. Persze az idő telik és nem végezte sem eddig villámgyorsan az ügyet ez az ügyvéd. Ilyenkor vissza lehet kérni tőle a kifizetett díjat? Köszönöm,
2020. jún. 4. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne. Ez egy viszonylag alap ügylet, ha ezt nem képes elsőre (de legalább másodjára) normálisan megcsinálni, akkor megkérdőjelezném, hogy egyetemre vagy egyetem mellé járt.


Én könyvelővel jártam pórul, nagyon trehány módon kezelte a helyzetet már az elején, egy hónap után váltottam is.

2020. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, csak hát egy csomó pénz kifizettük ráadásul ezért, egy sima telekvétel volt.
2020. jún. 4. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a kollégának nem sikerül megugrani a feladatot (és valóban vele van a probléma), akkor nyilván keresni kell másikat. Munkadíjat vissza lehet kérni, elvárható szakmai színvonalon köteles a munkáját végezni, ha ez nem sikerül, munkadíj sem jár. Kérdés, hogy önként visszaadja-e, vagy legalább egy részét.
2020. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarta, azt állítja ő megdolgozott vele. De kérdem én hogyan, eredménytelen munkát végzet, csupán csak nagy stresszt okozott nekünk.
2020. jún. 25. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor sikerült valamit megbeszélni vele? Ha nem sikerül amúgy, az ügyvédi kamara imádja az ilyen történeteket, az ügyvédek pedig a legkevésbé.
2020. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor most leírnám hogy is zárult ez az ügy. A második visszautasítás végül is hiánypótlás volt, az ügyvéd félretájékoztatott minket, ezért nem hagytuk ott, úgy gondoltuk a hiánypótló levelet már érteni fogja és végre jól csinálja majd. Sajnos nem így lett. Azt állította hogy csak egy mellékletben kell egy sort beírni, folyamatos kapcsolatban van a földhivatalos ügyintézővel és volt is nála egyeztetni. Majd jön egy telefon 1 hétre rá h csak új szerződés kell, megint mindenkinek be kell fáradni aláírni, persze párom gyorsan elintézte az aláírás h haladjunk időben, ő vitte el a tulajdonosokhoz aláírásra. Azt hittük minden ok, de megint jött egy hívás kb 2 hétre az ügyvédtől hogy csak kimaradt még egy mondat és most megint alá kell írni egy kiegészítést. Na már most azt mondtuk mi nem intézzük az aláírásokat szerezze be ő az eladóktól. Ezt több mint két hétig tartott neki, pedig mindenki egy városban lakik. Nagy nehezen mindent összeszedett, és végre július 21-én megtörtént a bejegyzés. Nagyon gáz ez az egész 5x futott neki, és nagyon lassú volt, meg persze drága. Örülünk h meg lett végül is, csak nagyon bánt hogy nagyon hanyag és olyan érdektelen volt az ügyvéd, és folyton azt kaptuk h ez egy barom földhivatali ügyintéző mert csak kekeckedik, és nem ő hibázott sosem.
2020. júl. 25. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!