Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány lakás lehet egy ember nevén?

Hány lakás lehet egy ember nevén?

Figyelt kérdés
Szerintem az ingatlan kiadás az egyik legjobb hosszú távú befektetés. Hány ingatlant birtkolhat valaki és mennyit kell adózni egy lakás után?

2020. jún. 16. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akárhány lakásod lehet! AMennyit meg bírsz venni.

Az adózás a nav honlapján megtalálod.

2020. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Annyi ingatlanod lehet, amennyit megveszel. A jogi védelem szempontjából viszont érdemes egy cég nevére megvenni, nem pedig a sajátodra! (Hogyha valami miatt közvetlenül téged beperelnek, akkor jogilag nem nyúlhatnak az ingatlanjaidhoz - és ez fordítva is igaz.) Egy cég fenntartása viszont adózás szempontjából drágább lehet, mint ha magánszemélyként vásárolsz. A könyvelőm szerint havi 400.000 Ft árbevétel felett érdemes céges ingatlan bérbeadásban gondolkodni.
2020. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Akárhány lakásod lehet, de nem biztos hogy jó befektetés.

Gondold végig: veszel pld. egy IX. kerületi garzont, amire nem költeni, alsó hangon 26 milláért. Mire átíratod a nevedre +1 milla. Jó esetben kiadod havi 100 000 - ért. Tehát elvileg 270 hónap, vagyis 22 és fél év múlva jön vissza az ára, onnan kezdene nyereséget termelni. De még ez sem igaz, mert adóznod is kell a bevétel után, lesznek hónapok amikor nem lesz bérlő, a bérlőkkel lehet probléma is, a házon bármilyen felújítás, fejlesztés a te költséged, és még számtalan nem várt kiadás lenne.

2020. jún. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
amúgy jól mondja a 3-as hiába húzzátok le. Csak annak jó befektetés ez aki hülye a pénzhez. nincs esze hozzá.
2020. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

tegnap 22:53

Köszi!

Mindig jót röhögök ezeken a lepontozásokon. Érdemben nem tudnak cáfolni egy nekik nem tetsző véleményt, ezért durcás dedósként csak lehúzzák a választ.

2020. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

A 3-as azért írt hülyeséget, mert az ingatlan megvásárlásával annak az értéke nem nullázódik le. Tehát nem kell huszonévig kiadni, hogy nullán legyél. Már az első évben is hasznot hozhat. Ha két év múlva eladod a példában említett 26 millióért, akkor a két évnyi bérleti díj mínusz az átírás költségei a plusz bevételed.

Ha 270 hónap alatt jön vissza az ára, akkor megdupláztad a befektetett pénzedet (van egy 26 milliós lakásod + 26 millió bevétel). A lakáspiaci változásokat nem belekalkulálva.

Ha meg full hitelre veszed, akkor valóban akkor vagy nullán, amikor a lakás értékét bérleti díj formájában kifizették, viszont a vagyonod akkor is nőtt az ingatlan értékével és neked ez semmibe nem került.

2020. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:17

Tévedsz. Te befekteted a lakásba az árát, tehát van 30 millió kiadásod. Ott 30 milla mínuszban vagy és van egy lakásod, ami vagy hasznot termel, vagy nem. legyen 25 év mire visszajön a befektetett összeg - akkor valóban van egy plusz lakásod nyereségként. persze, ha közben nem esnek az ingatlanárak, ha nem számítod az amortizációját, ha folyamatosan vannak rendes, jól fizető bérlőid, ha nem számítod amit javításra, felújításra rá kell költeni... Hitelnél meg ugye ott az a fránya kamat.

De értem mit írsz, van is benne igazság. Én azt írtam hogy nem biztos hogy akinek van 30 millája az akkor fekteti be a legjobban, ha kiadásra vesz belőle ingatlant.

2020. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A jó befektetést igazából úgy gondoltam, ha van 4 lakásod kiadva, akkor havonta folyamatosan van beveteled, amiből tudsz is félre tenni. Természetesen vannak sokkal jövedelmezőbb befektetések is, de én valamiért ezt érzem a legbiztosabbnak. És köszönöm a válaszokat.🙂
2020. jún. 19. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!