Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi egy szabad hétvége?

Havi egy szabad hétvége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem igazán értek ehhez, vagy nem tudom, hogy hol kell keresni, remélem, hogy tudtok nekem segíteni.

Adott egy munkahely, ahol hétköznap 08:30-tól 17:30-ig, szombatonként pedig 08:00-tól 13:30-ig (papíron csak 08:30-tól) van a munkaidő. Ha nem tört a hónap, 2 hetente egy nap pihenőnapot még kapnak a munkavállalók, de az sosem szombat. Szabad hétvége nincs, pihenőnapot nem engednek oda időzíteni, a szabadságot sem szeretik, ha szombatra kérik a dolgozók. Így nincsen szabad hétvége egyáltalán.


Véleményem nekem is van, tudom, hogy undorító és etikátlan egyébként, de törvényi hátteret tudna mondani, linkelni, mutatni bárki amivel ez a munkarend bizonyíthatóan törvénytelen? Ha nem törvénytelen, elfogadom, de azért reménykedem, hogy meg lehet lobogtatni a munkaadó előtt valamit, amitől legalább nem hiszi azt, hogy még ő tesz szívességet a munkavállalónak, hogy ezért cserébe képes minimálbért fizetni.

Igen, dühös vagyok.

Legalább a havi egy szabad hétvégét biztosítani kellene, jól gondolom?



2020. jún. 22. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Bár nem írtad, milyen munkarendben vagy, de valószínűleg egyenlőtlen munkabeosztás, munkaidő keret lehet.

Ilyen esetben nem kötelező a heti 48 megszakítás nélküli pihenőidőt alkalmazni, arra kell figyelnie a munkáltatónak, hogy a kereten belül átlagosan meglegyen a heti 48 óra pihenőidő. Ha ez nálad nem valósul meg, akkor a pihenőidő napjaira is be vagy osztva, rendkívüli munkavégzés jogcímen, viszont arra járnának a törvényileg meghatározott pótlékok.

Emellett havi 1 pihenőnapnak mindenképp vasárnapra kell -eseiére hétvégéről egyáltalán nincs szó az ilyen típusú munkaidő beosztásnál.


A fentiek alapján simán lehet, hogy a jelenlegi munkáltatód jogszerűen jár el, ettől függetlenül lehet etikátlan és az ilyet ott kell hagyni.

2020. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnapra kell esnie, de hétvégéről egyáltalán nincs szó - bocsi, telóról írtam
2020. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megkérdezem, hogy milyen munkarendben dolgozik, a kérdés nem rólam szól.
2020. jún. 22. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!