Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik állandó délelőttös...

Akik állandó délelőttös ('6-14'-ig) vagy állandó délutános ('14-22'-ig) műszakban dolgoznak, azok milyen munkát végeznek és mennyiért?

Figyelt kérdés

Nyilván sok betanított munka lehet ilyen, de azért valami szakképzettebb munkakörre is kíváncsi lennék, hogy aki abban dolgozik, az mit dolgozik és mennyiért?


('' jeleket azért tettem, mert a ledolgozandó szünet miatt lehet kis időbeli eltérés/csúszás a kezdet v. vég között.)


A kérdésem csupán kíváncsiságból fakad, hogy egyáltalán létezik-e a mai világban még ilyen "békebeli", rendszerezett életmódot megengedő munkahely vagy ismersz-e olyat, aki így él és ő mit dolgozik?


Tudom, sok itt a 8-16-os irodista, programozó, munkanélküli meg diák/diákmunkás, de én olyanok válaszát várom, akik a kérdésben foglaltak szerin élik és dolgozzák életüket és soha nem dolgoznak éjszakai műszakban vagy hétvégén.


Előre köszönöm az értelmes hozzászólásokat és zöld pacsit adok érte! :)



2019. márc. 26. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertár, 7-15-ig, nettó 235000 Ft. Kezdő vagyok, jövőre emeli a főnök.
2019. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:

Amit erről tudok a szerint ahol van délelőttös és délutános műszak, ott akár nem is lehet választani a csak egyféle műszakot, bár szerintem megoldható lenne, mert biztos sokan vállalnának csak egyfélét. Amúgy a délutánosat nem nevezném békebelinek, nekem a békebeli az a normál nappali munkaidőt jelenti, 8-16 ig.


Az viszont biztos, hogy ahol van délelőtt és délután ott a betanított fizikai munkakörök mellett, kell legyen műszakvezető, karbantartó, raktáros és más velejáró beosztás is.


Nekem az a gyanúm, hogy kb. mint a fehér holló az olyan két műszakos munkahely, mint amit leírtál, ahol csak egyféle műszak és még hétvégézés sincs. Amennyire én látom a több műszakos munkáknál eleve van hétvégézés is és vegyesen mindhárom munkaidő is.

2019. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerősöm konténeres autót vezet a városgazdálkodásnál (vidéken). Nincs hétvége, amúgy 6-14 minden nap.

Jogsi kell hozzá megfelelő.

200 körül megvan neki elmondás alapján.

2019. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Reggel 6-14 között szoktam, bár van 14-22-es műszak is. Vendéglátási területen, egy 6-22-ig nyitvatartó helyen. Diplomát nem igényelő, igazából csak ,,munkatárs'' jellegű mindenes munka. Nettó 185.000-et fizet idén, (tavaly 171.000 volt). Nincs cafateria, vagy egyéb juttatás. Tudom válhatnék, viszont ez a vendéglátásnak egy nyugisabb része. Jelenleg nyelvet tanulok, délutánonként 5-től van a suli este 9-ig. Tervezek elköltözni. Egyébként lehet bírni, szerintem a 6-14 jobb műszak, mert ha a a műszak végén iszol egy kávét, kb 10-ig ébren tudsz maradni, így barátozni, programokat szervezni, ha épp nincs nyelvsuli, akkor fitneszterembe megyek. :) A délutános műszak előnye, hogy ha amúgy is későn feküdnél kb 2-körül akkor is lesz elég időd aludni, amikor igy dolgoztam, akkor éjszaka jártam egy 0-24-es fitneszterembe, délelőtt jártam egy intenziv mindennapos nyelvsuliba, ahol 12.30-kor még végeztünk. A baráti programok pedig a késő esti mozizásra, vagy késő esti éttermezésre még alkalmasak voltak.. Szóval mindkettő bírható. Talán a 6-14-es műszak jobb egy kicsit :)
2019. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!