Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Frissdiplomásként kirúgtak?

Frissdiplomásként kirúgtak?

Figyelt kérdés

Tavaly diplomáztam,most végzem a mestert,tavaly bekerültem egy jó multihoz, azonban a vírus ideje alatt kirúgtak több emberrel együtt. (Ennek már 1,5 hónapja)

Azóta nem találok állást. Már gyakornokit is keresek,akár adminisztrációra is beküldtem az önéletrajzot (nem vicc,eddig kb 50 meghirdetett állásra jelentkeztem), sehonnan még csak egy visszajelzést sem kapok.

Nem tudom mit tegyek, semmi pénzem,a szüleim segítenek ki.

Más is van most így? Nem bírom egyezerűen a helyzetet,felőről a stressz.

25N



2020. jún. 22. 10:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos átérzem a helyzetedet. Kb 50 helyre jelentkeztem már én is, de sehonnan sem jeleznek vissza. Elkeserítő és bosszantó.
2020. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
59%

Nekem még van egy félév mesterből, de úgy terveztem h a mostani tavaszi félévben már 20-30 órás munkát mindenképp keresek. Volt febr-márc-ban 1-2 interjú, nem vettek sehova fel, aztán a vírus okozta miatt már nem is kerestem. Most egy hónapja újra nézelődöm, de gyakorlatilag teljesen lehetetlennek látom jelenleg.


Az a szerencse, hogy a család támogat, mert a korábbi fizetésemből félretett pénzt az előző egy évben feléltem. És az, hogy nem most végeztem, mert akkor valószínűleg munkanélküli lennék.


Mondanám, hogy keresni kell valami egyszerűbb munkát, de nyilván nagyon nehéz az is, és nem feltétlen akarsz diplomásként kétkezi munkát végezni. Esetleg valamilyen SSC? Ott talán kisebb zavart okozott (általánosságban) a krízis és relatíve jó fizetésért el lehet lenni addig, amíg nincs jobb szakmailag.

2020. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Megpróbálok az ssc-t,köszi az ötletet.
2020. jún. 22. 10:34
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök ként sem válaszolnak, egyből visszautasítanak vagy éppen az interjúm nem sikerült, pedig főváros. Így összesen tartok 28 helynél. Még van munkám de lassan nagyon durván rá kell startolnom, a legjobbakra, mert végén nem az lesz, hogy válogathatok, hanem 1 opciót kell elfogadnom, nagyon sokan félnek és őszintén, nem is csodálkozom.
2020. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
Most sajnos sokan vannak így...
2020. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

2-es, 3-as, nem akarlak elkeseríteni Titeket, de pont pár napja olvastam, hogy az SSC-k is elkezdték a leépítéseket:

[link]

2020. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%
6: azért nem ez az általános.
2020. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Éléggé szomorú a helyzet :(

Én csak ma 2 visszautasító emailt maptam úgy,hogy még csak fel sem hívtak előtte.

2020. jún. 22. 13:54
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen. Annyira megnőtt a munkaerő kínálat, hogy teljesen le fogja nyomni a béreket, és egy állásra rengeteg jelentkező lesz.
2020. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ti találtatok azóta valamit? Mert nekem még mindig senki nem szólt vissza...

Nem tudom eldöntei,hogy csak várnak és összegyűjtik a jelentkezőket,vagy nem is kellek,csak nem közlik..

2020. jún. 26. 11:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!