Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerész frissdiplomásként...

Gyógyszerész frissdiplomásként patikában, vagy gyógyszergyárban érné meg jobban dolgozni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszergyárban elvileg van lehetőség feljebb lépni. Patikában nincs. Viszont a gyógyszertári tevékenység feltétele a patikanyitásnak tudtommal, ha ilyenben gondolkodnál. Mindkettő megéri egyébként.
2013. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én inkább kutatással szeretnék foglalkozni, nem közvetlenül az emberekkel.
2013. jún. 14. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy kutatni szeretnél, akkor egyáltalán miért kérdéses, hogy hol szeretnél dolgozni? Patikában a mai feltételek mellett egyáltalán nem lehet kutatni, tehát marad a gyógyszergyár. A pénz nem minden, mindkét helyen fizetnek annyit, hogy tisztességesen meg tudj belőle élni, az a + 20-40 ezer forint, amennyivel többet fizetnek az elején patikában nem hiszem, hogy megérné, hogy utáld, amit csinálsz. Ráadásul mivel a maszek garantáltan nem emeli a béredet, így még ha nem léptetnek elő a gyárban akkor is pár éven belül a kötelező inflációkövető fizuemelések miatt többet fogsz keresni. Azért annyit dióhéjban megjegyeznék, hogy a gyógyszergyári kutatás-fejlesztés nagyon messze áll az akadémiai/egyetemi kutatómunkától, mivel az idő pénz. Ennek ellenére szerintem a választás egyértelmű, kérdés felvesznek-e elsőként pályakezdőként K+F-re PhD fokozat nélkül.
2013. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, ha sikerül bekerülnöm egyetemre, akkor nem ülni megyek oda, hanem igenis tanulni fogok. Persze PhD-t is szeretnék majd, de hogy miből, azt még nem tudom pontosan.
2013. jún. 15. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!