Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a rendszeres...

Hogy is van ez a rendszeres gyermekvédelmi támogatás?

Figyelt kérdés
Szóval 19 éves vagyok, fősulis hallgató, kb. 2009 októberében igényeltem az önkormányzatnál. Erre Novemberben kaptam 5800ft-ot, és most júliusban is kaptam ugyanennyit a számlámra. Nem igazán értem hogy van ez, miért rendszeres ha egy évben csak kétszer kapom, és miért pont kétszer? Valaki elmagyarázná?
2010. aug. 1. 23:23
 1/5 anonim válasza:
71%
A gyermelvédelmi támogatást, az iskola kapja nem te.A tankönyv visznt ingyen jár,valamint a kollégiumi dijnak csak az ötvenszázalékat kell fizetni.Egy évben kétszer adnak 5800 ft-ot.Nem fizetik pénzben ki a havonta járó támogatást,mert jobb körökben a játékgépekben végezte a támogatás összege.De ha összeadod igy is támogatás,tankönyv,kaja. Nem?
2010. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
71%
A hoz, hogy kapjál rendszeres segélyt kell, hogy legyen munkaviszonyod legalább fél év.De ha van családod és mondjuk annyit keresnek hogy eltartsanak akkor nem jár független attól hogy te tanulsz vagy nem,de egy családban aszt hiszem csak egy személynek jár szoc.segély.A kétszeri 5-ezer meg jár ha igényeltél segélyt mindenféleképp, mert ugye most az iskoláztatáshoz kell.
2010. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
71%
Ja akkor 5,800ft lett én még 5000-ret kaptam
2010. aug. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha, köszönöm a válaszokat így már világos.:) Elsőnek: A kolinak 100%-át fizetem mint bárki más, könyvek nincsenek csak jegyzetek azért pedig senkinek sem kell fizetni, kaja megint nincs.
2010. aug. 2. 12:17
 5/5 anonim válasza:
Nálunk van olyan ösztöndíj, Bursa. Főiskolás és harmad éves gimnazista kaphat 10 hónapon keresztül. Igaz nem sok kb.3000-5000ft.-ig. Nézz utána hátha nálatok is vannak ösztöndíjak ez önkormányzati.
2010. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!