Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Koronavírus helyzet, mekkora...

Koronavírus helyzet, mekkora kárt okozott a családi kasszában, mennyire sikerült eddig talpra állnotok, visszarázódni?

Figyelt kérdés
Hogy éltétek meg mindez anyagi szempontból?

2020. júl. 1. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%
Az iskolásaik nyilván menzán ettek, ami napi 500ft, míg otthon főzni lényegesen drágább.
2020. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számoltam össze, hogy mennyit, de valószínűleg spóroltam, mert bérletet nem veszek azóta se (hiszen eleve csak akkor indulok el itthonról, ha valamiért fontos, és akkor is szinte mindig gyalog megyek), ritkábban mentem vásárolni (tehát tényleg csak olyasmit vettem, amit valóban fontos volt hazacipelni - ez mostanában egyre kevésbé van így: többször is megyek, több nassolnivalót is veszek, stb.), a munkám meg olyan, amire akkor is szükség van, ha kitör a járvány (ezt érdemes belekalkulálnia annak, aki mostanában áll pályaválasztás előtt), úgyhogy a fizetésem ugyanannyi, mint máskor.
2020. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

a "csaladi kassza" nalam csak az en penzem teszi ki, egyedul elek.

aprilisban veszitettem el a munkam, azota elem fel a tartalekaimat, es ha tovabbra sem talalok olyan allast ahonnan visszajeleznek szeptemberre ki fogok fogyni es haza kell koltoznom a szuleimhez, aztan kezdhetem elolrol a 0-rol allas, felretett penz es alberlet nelkul.

2020. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

A vízóránk múlt évben járt le. Erről értesítőt március utolsó napjaiban küldött a vízmű. Fene tartja számon, nekünk nem tűnt fel, a közös képviselő egyáltalán nem jelezte. A vízmű egyből azt írta ajánlott levélben, január 1. óta nem számlázható vele a vízfogyasztás, intézzük a cserét. Mikor felhívtuk őket telefonon, közölték jelenleg nem áll módjukban evvel foglalkozni.


A gyerekek étkezését jól gondolta a 11-es hozzászóló! Valóban erre céloztam, habár érdemes lett volna kifejtenem, amikor iskolába járnak, akkor főként a menzán étkeznek, ami hétköznapokon jelentősen olcsóbb, mint mikor itthon vannak egész nap.


Kedves 10-es!

Ahogy írtam, krónikus betegek vagyunk mindketten felnőttek. Ezért számunkra nem elegendő az egyszerű orvosi szájmaszk, vagy a varrott mosható, mivel az minket nem véd. Az ellenünk véd másokat! Hogy valódi védelmet kapjunk, így FFP2 vagy FFP3 maszkokat hordunk. Hiszen, ha elkapnánk a koronavírust, minimális esélyünk lenne a betegségeinkkel legyőzni. Vigyáznunk kell magunkra, hiszen még fel kell nevelni gyerekeinket, és persze önmagunkra sem árt gondolni. Amit meg lehet tenni a védekezésért, megelőzésért, azt tegye meg az ember! Ahogy esztergapad mellé sem állunk lógó hosszú hajjal vagy lógó lenge ruhában, de a tilos jelzésnél sem hajtunk a vonat elé.


Kedves 12-es!

Nekem három szakmám van, és több kisebb vizsgám. Amikor én választottam pályát kamaszként, olyan mellett döntöttem (persze szülők és tanácsadó segítségével), amely akkoriban garantálta a munkalehetőséget. Fiatal gépész szakemberként soha nem gondoltam volna, hogy kimegy a divatból, pontosabban ellehetetlenítik. Majd jött az EU csatlakozás és évről évre szétzilálták a magyar ipart, amivel számomra is egyre nehezebb volt munkához jutni. A kisebb vállalkozások jöttek mentek, nem egynél éltem meg, hogy pár hónap után megszüntették a céget.

Estin tanultam újabb szakmát, majd egy másikkal kiegészítve, amelyekkel egy eléggé speciális területre kerültem. Imádtam! Valódi szakmai szerelem volt! Úgy terveztem, onnan szeretnék nyugdíjba menni majd egyszer. Az élet viszont nem így gondolta. Ezt a területet az orbán-kormány tette tönkre 2012-ben. Mindez után saját lábamra álltam, aminek vannak előnyei és hátránya. Nincsenek hülye főnökeim, magam ura vagyok, de a viszont a bevétel olyan akár a kutya vacsorája, bizonytalan.

Mindevvel arra akarok kilyukadni, ember tervez, Isten végez. Választhat valaki jónak tűnő szakmát, de soha semmi garancia nincs, hogy az megfelelő lesz 10 - 20 év múlva is.

Persze, a vírushelyzetben (vagy egyéb katasztrófahelyzetben) dolgozók előtt emelem kalapom! Nélkülük nem lennénk sehol. (fiatalon, pár évig dolgoztam speciális mentő alakulatnál, jól tudom, milyen nehéz, akkor és ott dolgozni, ahonnan mások leginkább menekülnek)


13-as! Együtt érzek veled! Nem könnyű megélhetést találni, újra és újra kezdeni pedig nagyon pocsék érzés. Tapasztalataim alapján mondhatom, igaz a mondás, minden rosszban van valami jó. A változások a nehézségek ellenére is tudnak jót is hozni.

2020. júl. 6. 12:25
 15/15 anonim válasza:
100%

Mivel van annyi tartalékom, amivel legalább 1 évig ellennék itthon is, így nem viselt meg anyagilag. Inkább csak bosszantott, hogy nem tudtam dolgozni, így nem kerestem pénzt.

Mondjuk nagy előnyöm, hogy egyedülálló vagyok. Családoknak biztos nehezebb, bár az én családos ismerőseim közül mindenki tudott dolgozni.

2020. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!