Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan adàs-vèteli szerződès...

Ingatlan adàs-vèteli szerződès alapjàn ha előbb fizet a vevő màsfèĺ hònappal,akkor joga van követelni a kötbèrt ha èn nem tudok kiköltözni, csak az eredeti hatàridő napjàn?

Figyelt kérdés
Augusztus 2.-a van hatàridőnek megadva,de ha fizet akkor rà 15 napra nekem ki kell költözzek.Ma hívott fel este,hogy 2 hèt múlva màr tud fizetni,ès utàna van 15 napom,hogy elhagyjam az ingatlant.Köpni nyelni nem tudtam,mert szeptemberről volt szó.Az ùj otthonom nem biztos,hogy felszabadul addigra.Ezzel jòl megszivatott.Nekem így nincs semmilyen jogom sem?
2020. júl. 1. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:

De, jogod volt elolvasni a szerződést. Mi több, olyan szerződést íratni, ami neked is megfelel.


Most már be kell tartanod, amit vállaltál. Menj szállodába, bérelj tárolót, fizess az új tulajnak egy havi bérleti díjat, hogy maradhass (ő nem fog neked, hol élsz te?).


Szeptember amúgy sehogy sem jött volna ki, nagyon maximum aug 17. a leírtak alapján.

2020. júl. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah bocs, félreolvastam, ő akar kötbért. Az jogos. Ki is szokták kötni a szerződésben. Nálunk 25 ezer/nap volt.
2020. júl. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem látom a szerzodesedet így nem tudom hogy miben állapodtatok meg.
2020. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha az van benne, hogy fizetés után 15 napod van kiköltözni, és te nem költözöl ki addig akkor jogosan követelhet kötbért, ennek mértéke gondolom benne van a szerződésben.
2020. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!