Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem ellenőrzik az...

Miért nem ellenőrzik az elvállalt épületi munkák kivitelezésének tényleges megtörténtét?

Figyelt kérdés

Megkértem két villanyszerelőt, hogy csinálja meg a villany-rendszert a házamban. Nincs kész.


Megkértem egy magát építési szakembernek kiadó egyént, hogy fesse le a falakat és csinálja meg fürdőszobát. Nem felyezte be. De pénzt kért.


Elképzelhetőnek tartom, hogy mások is jártak így.



Ellenőrzési rendszert kéne alkalmazni.



#építés, vállalkozás, felújítás
2020. júl. 2. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontos j-vel szoktunk befejezni.
2020. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Te rendeltél meg valamit. Kinek kéne ellenőriznie? Nem neked? Pénzt az elvégzett munka után adsz nekik. Ha nincs kész, nincs pénz.
2020. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
minek fizettél, ha nincs kész?
2020. júl. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyelvtani kiigazítást. Gépelési probléma volt.
2020. júl. 4. 08:32
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán arról van szó, hanem arról, hogy a tulaj nem mindig tud ott lenni. Ezért ezt kihasználva nem fejezik be a munkát. Nagyon sok ilyen történetet hallottam.


Arra gondoltam, hogy olyan rendszert kéne kialakítani, hogy az ilyen munkát vállalókat bármikor lehessen ellenőrizni. Így a munka elkezdésekor egy online rendszerbe történő belépés után egy ellenőrző szerv bármikor kimehessen megnézni azt, hogy a munke elvégzése történik-e, illetve az befejeződött-e?


Nem csak rólam van szó. Van olyan is, hogy mundjuk egy szobafestő-mázoló nem fejezi be a munkát egy idős néninél.


Ráadásul sokan kiadják magukat szekembernek, de nincs semmilyen szakirányú végzettsége.


Nem is beszélve, hogy sokan így jól megszedik magukat, de egy petákot sem fizetnek be az államkasszába adó formájában.


Ha el is végzik a munkát, sokszor nem megfelelő a minőség.



Tehát teljesen szabályozatlan ez a terület Magyarországon.

2020. júl. 4. 08:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem rengeteg ilyen eset van a mai Magyarországon. Megér egy alapos kivizsgálást a dolog szerintem! Na meg törvényi szabályozást!
2020. júl. 4. 09:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értelek. Mielőtt kifizeted megnézed, hogy mit csináltak, ennyi. Ehhez nem kell hatósàg
2020. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!