Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBay: ilyenkor ki a felelős,...

EBay: ilyenkor ki a felelős, illetve ki fizeti(né) a kártérítést?

Figyelt kérdés

Vettem eBay-en egy dobozban egy Mandalorian figurát, kb. 4200 Ft volt szállítással együtt, USA-ból küldték. Ma jött meg. A feladó egy ugyanakkora dobozba rakta bele mint maga a figura doboza, semmi védelem, nem volt buborékfólia, újságpapír, semmi, még csak hely sem a dobozban. A posta sikeresen összetörte a dobozt, tele van sérülésekkel, gyűrődésekkel, deformációval.

A kérdésem: ha az eladó új, hibátlan termékként hirdette, majd belerakta egy nulla védelemmel rendelkező dobozba, és úgy küldte el az USA-ból(!), a posta pedig sikeresen tönkretette jó szokásához híven, akkor itt kié a felelősség, kinek kell fizetnie a kártérítést nekem? Hiszen én nem ilyen állapotban vettem, és az eBay garanciát vállal hogy visszafizeti a termék árát ha az sérülten jön és az eladó nem fizet.

Illetve még valami: ha az eladó csak egy részét hajlandó visszafizetni a vételárnak, kötelező-e nekem azt elfogadnom, vagy vigyem az eBay elé, mert ők teljes refundot ígérnek?



2020. júl. 7. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Az eladó a felelős, amiért rosszul csomagolta, ha újként hirdette köteles az egészet visszafizetni.
Az eladó a hibás, de nem köteles az egészet visszafizetni, elég egy részét.
Az eladó a hibás, de nem kérhető számon, nem kell fizetnie semmit.
A posta/futárszolgálat a hibás, őket kell kötelezni kártérítésre.
A posta/futár a hibás, de nem kérhetőek számon, megesik ilyesmi.
Az eBay elé kell vinni az ügyet, ők igazságot tesznek.
Csakis én (a vevő) a hibás, a termék megjött, a sérülés benne van, ne nyavalyogjak, így jártam.
Senki sem tehető felelőssé ezért, megesik sajnos.
Egyéb (kommentben).
10 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt tulajdonképpen senki, az eladó valszeg úgy volt vele, hogy a figurát védi a saját doboza + amibe belerakta. Azt nem tudhatta, hogy gyűjtőként veszed meg és a dobozában tartanád, előre kellett volna kommunikálni. A posta meg nem tudta, mi van benne. Itt senki nem hibás. Add el olyannak, akinek a doboz nem számít, és vegyél másikat.
2020. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az Ebay valszeg nem fog fizetni, ha maga a figura nem sérült.
2020. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!