Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Istrum Justitia követelés egy...

Istrum Justitia követelés egy 15 éves tartozás miatt - lehetséges?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet az Istrum Justitától, mégpedig egy 2005-ben keletkezett 12 ezer forintos tartozás miatt fenyegetnek végrehajtással. Egyrészt szerintem ezt kifizettem, de 15 év után ezt már nem tudom mivel bizonyítani. Jérdeztem őket, hogy miért 2020-ban keresnek egy 2005-ös tartozással és hogy nincs-e ennek egyébként valami elévülési ideje, de csak hebegett habogott. Pl "az elévülési idő sok mindentől függ". Kérdeztem, hogy mitől függ, "nem tud mindent felsorolni telefonon". Igazából semmire nem tudott válaszolni, de fizessek, mert jogi eljárás lesz. De azzal kapcsolatban se válaszolt semmire az ügyintéző.


Kapott már valaki 15 év után fizetési felszólítást? Nincs elévülési ideje? Jogi útra terelhetik ezt? Én már csak azért se akarom ezt kifizetni.



#tartozás #végrehajtás #istrum justitia
2020. júl. 9. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
2020. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5evnel ritka amikor tobb, hagyd a fenebe sztem
2020. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért mielőtt hagynad ezt a dolgot, írásban, tèrtis levélben kérd az elévülés kivizsgalasat.

Hivatalból a kutya sem nèzi.

Ha véletlenül végrehajtásra adnák később akkor nagyobb meló utána járni.

2020. júl. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!