Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánemberként kereshetek...

Magánemberként kereshetek sofört? S mennyit kell fizetni alkalmanként s hogy megy ez? (Egésznapos ugyek esetenként 2 napos, ott alvással) általában néhány 100 km vezetés a többi várakozás az autoban illetve a soför igénye szerint lehetősége

Figyelt kérdés
van csatlakoznia programjaimhoz illetve ha mobilközelben marad akkor bármit tehet ha nem megy tul messzire.
2020. júl. 14. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Válogass:

[link]

2020. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Barcelona2020 válasza:

A magan sofőr alkalmazasanak kerete, két autonom személy megallapodasatól függ.

Ha tippelek óranként 1 000 - 2 000 Ft.

Allami előíras, bejelentési kötelezettség stb. is vonatkozik az alkalmazasara.

Ezeket nem mindenki veszi véresen komolyan.

2020. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De akkor ha kmolyan veszem, én magán emberként is megbizhatom, bejelenthetem stb, nem kell ehhez vállalkozonak lennem, hogy magánsofört fogadjak e? Mert elvileg olyan mintha a szomszéd leszedné az almámat a kérésemre s nekem adná s a munkájáért fizetnék neki. Persze rossz példa, mert ott se tudom, hogy mik a jogi kötelességeim a fizetésen kivul. Sőt más mert ott nem kell végzettség, de itt minimum B kategoria kell. Illetve ezt se tudom elég e egyáltalán ehhez neki a B kategoria? Sőt jogom van e egyáltalán elkérni a jogsiját s megnézni, megvan e neki a B?
2020. júl. 14. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:

itt egyedül a sofőr oldaláról kell, hogy vagy egyéni vállalkozó legyen, vagy egy cég alkalmazottja, akik ilyen szolgáltatást kínálnak. az nem releváns, hogy magánszemély vagy egy másik vállalkozó veszi ezt igénybe.


ha nem céget keresnél, akkor maradjunk az EV-nél. nyilván neki a vállakozásához szükséges a B kategóriás jogosítvány mellé a PÁV II. vizsga is, személyszállítási vizsga stb. de végülis ezzel neked teendőd nincs, nyilván ha ő ezt vállalkozás szinten csinálja,akkor valószínűleg rendben vannak a papírjai.

2020. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!