Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eBay-en nincs feltüntetve...

Ha eBay-en nincs feltüntetve szállítási díj, és megnyerek egy licitet, utólag rámverhetik a szállítási díjat?

Figyelt kérdés

Licitálok egy figurára, holnap este jár le a licit, egyelőre nyerő vagyok, 6500 Ft-nál jár kb.

A hirdetésnél csak annyi van feltüntetve, hogy szállít az eladó Magyarországra is, de nincs szállítási díj feltüntetve, amikor rámegyek azt írja lépjek kapcsolatba az eladóval. Írtam is neki levelet kerek két nappal ezelőtt, érdeklődve eziránt (illetve hogy ha magas lenne a szállítási díj akkor legyen szíves törölni a licitem mert úgy nem tartok rá igényt, és 3 nappal előtte még el lehet állni a szabályzat szerint) de azóta sem válaszolt.

Kérdésem: ha addig nem ír vissza, és megnyerem a licitet, akkor utólag felszámolhat-e nekem szállítási díjat? Vagy pedig mivel nem szerepelt a hirdetésben, és nem is reagált a megkeresésemre több napig, így köteles elküldeni úgymond ingyen, azért az árért (6500 Ft) amennyi a termék maga?



2020. júl. 17. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne, hogy mennyiért szállít, vagy ingyenes lenne, akkor simán lehet húzós ára a szállításnak, amit bizonyos, hogy te fogsz fizetni, nem az eladó.
2020. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, és ha jelented majd, mert nem hajlandó törölni, akkor ezek alapján a javadra kellene, hogy döntsenek. Mert elvileg betartottad az elállást.

De erre ne alapozz feltétlenül.


Illetve jobb lenne legközelebb előre érdeklődnöd.

2020. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Leírtam, hogy már két napja írtam neki üzenetet (megvan a levelezésben bizonyíték gyanánt), nem válaszol. Az hogy nem kommunikál az nem az én dolgom, de ha ezek után megnyerem és előáll vele hogy majd 18 ezerért ideszállítja, azt biztos nem fizetem ki (#1), mert nem is volt benne a hirdetésben.
2020. júl. 17. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!