Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közép és hosszútávú, kisösszeg...

Közép és hosszútávú, kisösszegű befektetésnek érdemes névértéken a lenti linkről emlékérmeket vásárolni?

Figyelt kérdés

Csak 150-200 ezer ft tudok évente ilyen célra befektetni, de bankárhoz,brókerhez nem szeretnék fordulni, igy ezt találtam ki.


[link]



2020. júl. 29. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem érdemes.
2020. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
megindokolnád miért légyszives.
2020. júl. 29. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Mert ez az egész egy nagy blöff, és mikor pénzt akarnál majd csinálni belőle, mindenhol max nyomott anyagárat adnak érte, senkit nem fog érdekelni az érme.
2020. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. júl. 29. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Azért nem éri meg mert pl. a 2020. évi 30 éve szabadon ezüst emlékérmét 30 000-ért vennéd, de csak 11 718Ft-ért tudnád eladni, a megvásárlás pillanatában már 18 282Ft-ot elbuktál, ami a befektetést tekintve 60,94%-os veszteséget jelent.


Főként az öregeket szokták a házalóügynökök bepalizni, hogy vegyenek az unokájuknak érméket befektetés gyanánt!

Megkérdezhetem, hogy téged is beetetett-e valaki, vagy magadtól jutott eszedbe a nagy ötlet?

2020. aug. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magamtól
2020. aug. 2. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól választasz, igenis lehet jó befektetés.

Csak egy példa, most a napokban jött ki a 2000 forintos vizsla, gyakorlatilag el is fogyott előjegyzésben, már 6000-7500 forintos áron árulják, pedig 2000 forintos névértéken lehetett megvenni.

Ha befektetési szempontból érdekel, kezdd el nézegetni melyek azok a sorozatok amik darabjai azonnal elfogynak a kiadásakor, és a következő évre ezeket jegyezd elő. Az ilyenek (pl. várak, kutyák) már egy héttel a megjelenés után 3-4 szeresét érik a névértéküknek.

2021. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. okt. 9. 21:06
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőt a 7 es válaszadón kívül jól megvezette az összes numizmatikahoz "értő" válaszoló. :D :D


Én gyüjtő vagyok és igen is megérte. Én kb olyan értéknövekedést értem el mintha ingatlanba tettem volna.


A 7 es által emlegett Vizsla most egyébkén 65.000 Ft. Tehát 20x-os áremelkedés 3 éven belül. Aki nem hiszi, ld Vatera!


60e ért most bármikor eladható. Ennyit a nyomott árról :D


A numiznatika nem nyersanygáron megy :D Hanem kereslet-kínalat alapjan. Ami ritkább és különlegesebb az árnövelő.


Én 20 éve gyűjtök. De még egy érme sem volt amit ha névértéken megvettem a Pénzverőnél ne nőtt volna fél éven belül az ára.


Eleve gondolkodjatok már :D

Egy névértéken vett érmének nem is eshet névérték alá az ára, mert az MNB törvény alapján hivatalos FIZETŐESZKÖZ mind. Tehát az MNB-nek kötelessége névértéken visszaváltani és más címletre váltani. Ez pedig kizárja hogy a piaci értéke ez alá essen.


Üzenem a kérdezőnek:

Amit a Pénzverőnél NÉVÉRTÉKEN meg lehet venni, mindet megveheti. Van amivel jól, mással jobban fog járni.

Na nem megy persze minden olyan jól mint a Vizsla.


Pontosabban nem is megveszi hanem váltja, mert X forintért pont X forintot kap. Tehát ez pontosabban penzváltás csak. És a bukta kizárva a névertékes MNB "garancia" miatt.

2023. júl. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!