Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postánál mit jelentenek a...

Postánál mit jelentenek a következő kifejezések: ajánlott, elsőbbségi, tértivevény, utánvét?

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg, postaszűz vagyok, legalábbis olyan szempontból hogy eddig csak "mezei" módon adtam fel levelet, ilyen kiegészítő szolgáltatásokat nem vettem igénybe. Viszont többször hallottam már ezeket, és bár pl. az elsőbbségi elviekben nyilvánvaló volna, de tudtommal azt is ugyanúgy aznap viszik el mikor a többi levelet, szóval mitől elsőbbségi? Vagy mi az hogy ajánlott? Mitől ajánlott egy levél? Mi az a tértivevény? Itt még a szót sem tudom értelmezni.

Szóval ne kövezzetek meg ha óvodásan hangzanak ezek a kérdések, egyszerűen tényleg nem tudom ezek mit jelentenek, mert még sosem vettem őket igénybe. A postán meg jó eséllyel idiótának néznének és elhajtanának hogy ne raboljam az idejüket, ha ezekre ott kérdeznék rá... Köszi előre is!



2020. júl. 29. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsőbbségi levélnek gyorsabb az átfutási ideje elvileg, hiába 1 napon viszik el a többi küldeménnyel, önmagában nem nyomonkövethető. Ha elveszik bukta a levél. Az ajánlott amikor kap azonosítószámot, nyomon lehet követni, ha sérül, hiányos, elveszik jár kártérítés. Ezt kombózva gyorsan odaér és nyomonkövethető is.

A tértivevény meg egy visszaigazoló lap, hogy ki vette át és mikor. Ezeket általában inkább vállalkozások veszik igénybe, egy igazoló dokumentum.

2020. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Nem akarlak megkövezni, hiszen ha eddig nem vettél igénybe ilyen szolgáltatásokat, nem tudhatod mit jelentenek. De valamiért azt gondoltam, hogy az internetet nemcsak a gyakorikérdések szintén tudod használni. Gondolom a Googlet megtudod nyitni, és betudod írni, hogy postai levelek fajtái. Rögtön kiad egy csomó linket ahol szépen magyarul le van írva a kifejezések értelmezése.
2020. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Nem kövezünk meg, de előtted az internet, ahol a google keresőbe beírva ezeket gyönyörűen kiadja. Használd! az internetet :-)

Tudom, néha a legegyszerűbb megoldás nem jut az ember eszébe... :-)


Mindezt azért írtam le, mert ne másoktól várd a problémád megoldását, ha magad is meg tudod oldani egy pillanat alatt:

"Segíts magadon, az Isten is megsegít!" - tartja a mondás :-)

2020. júl. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!