Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 5millió Ft-tok,...

Ha lenne 5millió Ft-tok, amire a kozeljövőben valószínűleg nem lenne szükségetek, akkor mit csinálnatok vele?

Figyelt kérdés

Ugye ha csak siman bankszamlán hagyom, azzal vesztek az inflació miatt.

Ha allampapirt veszek, azzal is vesztek, mert ha én jönnék ki belőle jól akkor nem adná az állam.

De lenyegesen kevesebbet vesztek mintha nem kezdenék vele semmit.


Vehetnék részvényeket de meg sosem csináltam (ha ezt javasoljáok miből tajékozodjak?)


Egyéb ötlet?

Van egy vallalkozas ötletem egyébként ami (szerintem) és kb 100 másik ember véleménye alapján is siker lenne, de ahhoz vajkevés az 5 millió. :/



2020. aug. 1. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
állampapírba vagy részvényalapba tenném
2020. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Menj el nyaralni belőle. Az az egyetlen opció amivel igazán jól jársz, mert gazdagabb leszel egy élménnyel aminek nincs pénzbeni értéke. Lehetőleg külföldre, hogy ne a kapzsi Magyar Államot gazdagítsd vele.
2020. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Tudod egyáltalán, hogy mi az az infláció, és mekkora a mértéke?
2020. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha tényleg nem lenne rá szükségem, azt csinálnám, amit az első. Elverni nem érdemes, kispárnába varrni nincs értelme, így meg legalább dolgozna nekem.
2020. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3) szerintem jobban tudom mi az az infláció mint te :)
2020. aug. 1. 21:49
 6/14 A kérdező kommentje:

ment a zöld a hasznosaknak :) állampapírban gondolkoztam én is, a többiről nem tudok sokat.

aminek a leginkább örülnék egyébként az a saját vállalkozás, de.. ahhoz még gyűjtögetnem kell

2020. aug. 1. 21:51
 7/14 A kérdező kommentje:

És egyébként mind az 5 milliót bele mernétek rakni mondjuk részvényalapba?

(ez az ötlet tényleg tetszik, hosszútávban gondolkozom)

2020. aug. 1. 21:57
 8/14 anonim válasza:
Én is állampapírba fektetném. Jelenleg, ha állampapír pluszba teszel 5 millió forintot és 5 évig bent tartod akkor a végén 2,5 milliót nyersz rajta. Lehet egy milliós vagy még kisebb címletekben be tenni, amire ha szükséged van bármikor kivehető, nyilván mivel sávos kamatozású van, ezért akkor jársz a legjobban, ha minél tovább bent van a pénzed. A másik jó lehetőség a garázs vásárlás, de ez attól függ, hogy ahol élsz, ott milyen lehetőségek vannak ez ügyben.
2020. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"aminek a leginkább örülnék egyébként az a saját vállalkozás, de.. ahhoz még gyűjtögetnem kell"


Attól függ, mi az a vállalkozás.

Ha üzletet akarsz nyitni, arra tényleg gyűjteni kell. De online ezer dolgot be lehet indítani ennek a töredékéből is.


Ha pedig nem tudod kezelni a pénzt, vagy a vakvilágba elhirdeted, akármennyit el lehet szórni. Ötmilliót, húszmilliót, százmilliót is.

2020. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
A nyolcas vagyok. Bocsánat az előbb butaságot írtam. 2,5 millió kamatot 10 millió után kapsz. 5 milliót ha befektetsz 5 évre akkor 1 millió 250 ezer forint kamatra számíthatsz.
2020. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!