Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek borravalónak...

Szerintetek borravalónak szánta? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A következő történt.

A fotózás végén átadtam a számlát (39˙000Ft), mondtam, hogy fizethetik kp vagy utalással. Egyből válaszolt, hogy a kp neki egyszerűbb. Mondtam, hogy rendben, de visszaadni csak az autónál tudok. Sajnos nem emlékszem, hogy erre mondott-e valamit, lehet, hogy azt mondta, ok. (Külön autóval érkeztünk, ugyanabban a parkolóban álltunk egymástól kb. 50 méterre, és a számla átadásakor kb. 5 perc sétányira voltunk.) Elővette a tárcáját, átadott 40˙000Ft-ot, és kérdezte: "Jó így?" Mondtam, hogy nekem persze, köszönöm, aztán eltettem a pénzt és ráírtam a számlára, hogy "fizetve". Együtt visszasétáltunk az ő autójukhoz, ahol elköszöntünk, és tovább sétáltam az én autómhoz.

A kocsiban ülve pár (kb. 5) perccel később gondolkodtam el, hogy a "Jó így?" nem biztosan jelenti azt, hogy a visszajárót megtarthatom, de addigra már nem voltak ott.

Most tök rosszul érzem magam, nem akartam lehúzni őket vagy ilyesmi, de e-mailben rákérdezni is furcsa lenne, nem?


Szerintetek mi volt a helyzet? Mit tennétek?

Köszi előre is!



2020. aug. 6. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak szánta.
2020. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 savanyújóska ***** válasza:
100%
Annak szánta, ez többé-kevésbé egyezményes kérdés, ha a fogadónak kellemetlen a borravaló, akkor mindenképp jelzi, vagy visszaad közben, nyugodtan elfogadhatod.
2020. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat, máris jobban érzem magam. :)


Az elfogadás már egyáltalán nem kellemetlen számomra, csak utólag úgy éreztem, hogy mégsem volt olyan egyértelmű a szituáció.

2020. aug. 7. 00:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Még azért mindig örömmel fogadok válaszokat :)
2020. aug. 7. 00:32
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
annak szánta 100000%
2020. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is borravalónak szánta. Ha 39-et akart volna adni, akkor csak odaadja a pénzt, nem kommentálgatja.
2020. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)

Azóta tovább is ajánlott, tehát bizonyára jó emléket hagytam. :)

2020. szept. 3. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!