Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bérbeadónak mindegy, hogy...

A bérbeadónak mindegy, hogy hányan laknak a lakásába?

Figyelt kérdés

sokszor látom itt a környéken ahol lakom (Ingolstadt), hogy valaki a lakását "munkásszállónak" adja ki. Munkaközvetítőkkel leszerződve (gondolom) 1 szobás lakásokba 6 embert is beköltöztetnek. Emeletes ágyakon, mindenkinek van 1 szekrény meg 1 közös fürdöszoba és konyha.

Nincs ennek valami törvényi szabályozása? Szabályos ez, hogy (kb) 40 nm-re beköltöztet 6 vagy akár több embert is?



2020. aug. 9. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Németországban nem tudom, de MO-n 6 négyzetméer / ember (Pontosabban 30nm / 5 ember van megadva a rendeletben) van érvényben. (Eszerint 42 nm-re 7 embert lehet bezsúfolni)
2020. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem. Hát az elég kevés, de gondolom azt a kb 400 eur/hó bérleti díjat személyenként beszedi.

ezzel a stiklivel annyit keres mint más akinek van 6 darab lakása

Bérbeadói oldalról nagyon megéri

2020. aug. 9. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem
2020. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Biztos, hogy van rà jogszabály.



“ de gondolom azt a kb 400 eur/hó bérleti díjat személyenként beszedi.

ezzel a stiklivel annyit keres mint más akinek van 6 darab lakása“

Inkább a bérbeadónak halvány gőze nincs róla, hogy a munkaközvetítő hány embert költöztet oda, és a normál árat kéri érte, ami attól függően hol az ingatlan 1000-1300 Euro...400 euróért te lakást nem bérelsz sehol, szóval nem 6 lakás árát keresi vele.


Amúgy meg, ha tudnsmál németül és nem féllegálisan dolgoznál ott, azt bérelnél, amit akarsz

2020. aug. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Bírom az ilyen tipikus magyar okoskodást.

[link]

Lehet bérelni kis garzont ennyiért. Persze ez a Kaltmiete szóval erre még jön egy halom dolog, de azért az 1000-1300 eurótól k...a messze van.


Az utolsó mondatot meg nem értem, Én egy szóval sem mondtam, hogy ilyen helyzetbe lennék. Családdal jöttünk ki régebben. Ezt én csak tapasztalom a környéken.

A németeket ismerve meg nem hinném, hogy a román/bulgár/magyar/szerb/albán munkaközvetítő cégek megpróbálnák átcseszni őket, mikor már a németek azért is feljelentenek mert hangosan köhögsz.

2020. aug. 10. 01:04
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
A 15 m2 es izék a világ vége faluban kicsit messze vannak a kérdésben szereplő 40 m2től
2020. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz, te nagyon okos :) Milyen világ végi falu?

Amit belinkeltem az összes lakás Ingolstadtban van.


+írtam is előző írásban, hogy kis garzont kapsz ennyiér.

2020. aug. 10. 10:47
 8/10 A kérdező kommentje:

De, ha már ebbe kötsz bele....

Megnéztem az emlegetett 40nm-t Ingolstadtban 480-600 eur/hó (Kaltmiete) áron kapsz.

Még ez is k...a messze van az 1300-tól.

2020. aug. 10. 10:54
 9/10 anonim ***** válasza:

"MO-n 6 négyzetméer / ember"---kicsit pontosítva 6m3 légtér/ember volt régebben az előírás, amit felemeltek 9m3-re. Édesanyám öregotthonban dolgozott náluk ennek megfelelően átvariálták a szobákat.


6 emberre 54m3 kell, ezt simán hozza a 40m2-es lakás már 1méter és 35cm-es belmagassággal, mivel 2,0-2,6m az átlagos belmagasság bőven túl van teljesítve :)

2020. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem nem szabalyos... ott valami nem tiszta ez tuti... nallunk pl nem egy lakasnal mondták hogy 2 embernek nem kiado es 40nm esek voltak... otthon hagyjuk is ezt mikor pl egy 50nm es lakasba 40 fo van bejelentkezve...
2020. szept. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!