Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen papír van róla, ha...

Milyen papír van róla, ha valaki napi bejelentéssel van?

Figyelt kérdés

Napi bejelentéssel vagyok egy cégnél néhány hete, de támadt egy olyan gondolatom, hogy nem vagyok valójában bejelentve. Messze a minimálbér alatt, 12 órás műszak 5000 forintért, de átmeneti állapotban muszáj voltam elvállalni.

Eddig egy kockás lapra írtuk, hogy ki mikor van ott és mikor veszi ki a kasszából a pénzt. Erről milyen lapnak kell lennie a munkáltatónak? Van valami jelenléti ív? Vissza tudom kérni a dokumentumokat? Ha igen, milyen dokumentumokkal kell munkáltatónak rendelkezni?


2020. aug. 23. 20:43
 1/6 anonim válasza:

Ez egész nagyon szabálytalannak hangzik, a kockás lap nem elég dokumentáció. Vagy legyen egyszerűstített munkaszerződésed, vagy legyen rendes jelenléti ív és tisztességes munkabérelszámolás.

A munkabéred is kevesebb a törvényben meghatározott minimumnál. Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni, hogy megtörtént-e egyáltalán a bejelentés, de a fentiek alapján meglepődnék, ha igen.

2020. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bejelentésről küld visszaigazolást a nav. Jelenléti ivvet megérné írni igen. Hónap végén bérpapírt kellene kapnod, év végén meg M30 igazolást.
2020. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3 hete vagyok itt, nem kaptam még értesítést és igazolást sem.

Akkor ez alapján ti is úgy gondoljátok, hogy nem vagyok bejelentve? Nekem is ez a gyanúm, csak nem tudom/tudtam hogy bizonyosodhatok meg róla.

2020. aug. 23. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem te, hanem a cég kap elfogadó nyugtát a bejelentésről.
2020. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És azt kikérhetem a cégtől?
2020. aug. 23. 22:42
 6/6 anonim válasza:
Első vagyok. Megpróbálhatsz kérni, de én úgy tudom, hogy nem köteles kiadni. Kifizetéskor köteles adni igazolást a jövedelmedről. De ugye eleve minimum 787 Ft-ot kéne fizetnie óránként (és jó eséllyel pótlékra is jogosult vagy), tehát már itt sántít a dolog, így nem valószínű, hogy rendes igazolást szeretne majd adni.
2020. aug. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!