Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akkor így már be vagyok jelentve?

Akkor így már be vagyok jelentve?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdtem egy melóhelyen. Kellett kérnem a NAV-tól egy oylan papírt, amivel tudom bizonyítani hogy még nem dolgoztam.


Ma odaadtam a főnöknek, így bejelentett. Elkérte a személyimet, adókártyámat, TAJ kártyámat, lakcímkártyámat, megkérdezte melyik a legmagasabb iskolai végzettségem. Utánna mondta hogy kész is vagyunk. Aláírnom nem kellett semmit.


Vagy nem is kell? Kérdeztem hogy akkor ennyi? És mondta hogy igen :)



#NAV #bejelentés #nem dolgoztam igazolás papír #l lakcím #TAJ stb
2017. dec. 6. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebből még nem következik az, hogy aztán meg is történt a bejelentés.

Van ügyfélkapud?

A biztosítotti bejelentés már látszik, ha bejelentettek.

2017. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nincsen. Akartam csinálni, de ahhoz be kell mennem a NAV-ba és ott kérni, amihez nincs kedvem
2017. dec. 6. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:

dehogy kell bemenned a nav-ba, okmányirodába menj, két perc.

Ha van új elektronikus személyid, ode se kell bemenned...

2017. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nincs elektronikus. Máshogy nem lehet tényleg regisztrálni, csak ha személyesen be megy az ember?
2017. dec. 6. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen az állami közigazgatási rendszerbe elektronikus úton való belépési jogosultságot kapsz az ügyfélkapu által. Ezt azért otthonról mégsem lehet intézni. Igazolnod kell a személyed hozzá. Ha ez megvan, akkor regisztrálnak be az érvényes okmányaid által a rendszerbe, és kapsz belépési lehetőséget hozzá.

Ha arra nem vigyázol (belépési kód), akkor bárki a nevedben, az aláírásod nélkül tud ügyet intézni elektronikus úton. Ez kb. hasonló, mintha rendelkezne a Te bankszámlád felett.

2017. dec. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!