Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Short-olással kapcsolatban...

Short-olással kapcsolatban egy kis segítség?

Figyelt kérdés
Addig értem, hogy kölcsönveszek részvényt, és majd eladom akkor amikor kevesebbet ér, a maradék pénz pedig az enyém.. de mi van akkor, ha emelkedik a részvény ára? Meddig lehet tartani? Ameddig az egyenleged bírja, vagy te döntöd el, mikor zársz akkor is ha már nagyon nagy a minusz? Illetve, ha ez túllépi az egyenleged, akkor mi van? Tartozol a brókercégnek?

2020. szept. 1. 12:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Random Capital-nál vagyok egyébként. Ott van egyáltalán lehetőség hagyományos short-olásra, tehát ahol nem kell napon belül zárni a pozíciódat?
2020. szept. 1. 12:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Kölcsönveszed, eladod, visszaveszed.


Megvan adva a pozíció mekkora %-át kell fedezetként letenni. Ha a pozíció értéke ez alá csökken, akkor likvidálják, vagy margin call.

RC-nél csak magyar blue chipeket tudsz shortolni.


Small cap részvényeknél ha gap up indul a kereskedés (pl egy laza +20-30%) akkor bizony margin call, és alakulhat ki tartozásod a brókercég felé.


Összességében jótanács: még korán van.

2020. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na jah.. ha nem lehet RC-nél csak magyar részvényeket, akkor hagyom is most. Amerikai tőzsdén szoktam csak kereskedni. Luckin Coffe-t akartam volna ma megshort-olni, és lám be is jött volna.


Kell lennie szabad pénzednek? Amúgy erre voltam leginkább kíváncsi. Ha részvényekben van, akkor úgy nem lehet short-olni?


Korán van.. ezt kaptam 5 hónapja is, amikor kezdtem a tőzsdét élesben, és végülis valamennyire igazuk volt, de szerintem a tőzsdézést csak élesben lehet megtanulni. Ide kell a gyakorlati tapasztalat, főleg pszichésen tud hatalmas nyomást gyakorolni az emberre, ha látja jókora mínuszban vannak a részvényei. 1 millióval kezdtem, azóta voltam már 500 ezer pluszban is, utána 300 ezer mínuszban. Nagyjából most vagyok ott, ahonnan indultam, és úgy érzem nagyon jót tett nekem ez a rengeteg kereskedés a gyakorlatban.

2020. szept. 1. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!