Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha bejelentést tettem egy...

Ha bejelentést tettem egy üzlet ellen mert rossz terméket vettem és nem akarták visszaadni az árát, akkor ha kimennek hozzájuk ellenőrzésre akkor megmondják nekik az én adataimat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem azt vetted meg amit akartál vagy a minősége volt rossz? Első esetben általában csak a termék árának levásárlásával tudsz élni, második esetben 3 napon belül köteles kicserélni a terméket. Szerintem nem is fognak kimenni, mert nincs arra törvény, hogy visszaadják Neked a termék árát, főleg akkor, ha tényleg nem azt vetted meg, amit kellett volna.


Végül mi köze ennek az egészséghez? Félsz, hogy megtudják az adataidat és ezáltal változás fog bekövetkezni az egészségügyi állapotodban? :)

2010. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a vásárlók könyvébe kell beírnod a panaszod ott helyben, ebből kapsz egy pld-t, amit (esetleg egy fénymásolatot) a fogyasztóvédőknek kell elküldeni (már lehet neten is, akkor csak beszkenneled), ők megteszik a szükséges intézkedéseket. Nem fognak személyesen rárontani az üzletre, csak állásfoglalást kérnek, utána javaslatot tesznek, figyelmeztetnek, végső esetben büntetnek. Tekintettel arra, hogy ilyen jellegű panaszok nem százával történnek egy boltban naponta, nem lesz nehéz a boltnak kikövetkeztetni, hogy a megkeresés a te (a panaszkönyvben is bejegyzett) panaszoddal áll kapcsolatban. De mitől félsz? Ha igazad van, érvényesítik a jogaidat, ha nincs, kapsz egy magyarázattal ellátott elutasító választ tartalmazó levelet.
2010. aug. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve.

Tévedésből vettél valamit?

Nem jár vissza pénz.

Hibás cuccot vettél?

Akkor se. Csak csere. Ha nincs csere, levásárlás, vásárlási utalvány, stb.

Nem megy ki senki sehova.

Bekérik az ügy kapcsán keletkezett iratokat.

2012. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!