Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova kell bemennem, ha álláske...

Hova kell bemennem, ha álláskeresési járadékot szeretnék igényelni?

Figyelt kérdés
Először vagyok ilyen helyzetben és nagyon nem látom át, hol is kell elindítani az egészet. Annyit tudok, hogy első lépésben regisztrálni kell magam álláskeresőként, utána lehet igényelni a járadékot. A feltételekkel tisztában vagyok, azoknak megfelelek, csak az nem világos, hova kell menni. Munkaügyi központba (Pesten 3 is van), vagy kormányablakba? Köszönöm, ha kisegítetek pár hasznos infóval.

2020. szept. 9. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, itt ki tudod választani, hogy hova tartozol.

A területileg illetékes Munkaügyi központba kell menni - az utolsó munkahelyed kilépő papírjaival (+ Tb kiskönyv).

2020. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hoppsz, lemaradt

[link]

2020. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor egyébként mi a helyzet, ha az állandó lakcímem vidéken van és albérlőként élek Pesten (elég régóta)? Az albérlet nincs bejelentve, szimplán egy bérleti szerződéssel tudom bizonyítani, hogy itt lakom. Ez esetben is mehetek az albérletem kerülete szerint illetékes munkaügyibe?
2020. szept. 9. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Csináld meg online az egészet és akkor nem kell sehová sem menni, úgy a legegyszerűbb szerintem.
2020. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ügyfélkapun keresztül?
2020. szept. 9. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ügyfélkapuval igen.
2020. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha pedig személyesen akarod intézni, akkor a lakcím szerintibe kell menni, tehát vidékre.
2020. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utólag is köszönöm a válaszokat! Nem tudom, ki volt az a lepontozós barom, aki értékelte őket, de nekem abszolút hasznos volt mindegyik. Azóta már rég túl vagyok a procedúrán, albérletet bejelentettem, álláskeresésit is kapom, tényleg nem volt bonyolult.
2020. okt. 29. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!