Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme igényelni állásker...

Van értelme igényelni álláskeresési járadékot, ha 1,5 hónap múlva elköltözök az országból?

Figyelt kérdés
Felmondtam, mert kiköltözünk külföldre. Kapnék álláskeresési járadékot (=munkanélküli segélyt), de akár 60 nap ügyintézési időt írnak, mire beregisztrálnak a rendszerbe + folyósítás ideje. A pénz persze nem jönne rosszul, de kérdés, hogy van értelme igényelni? Mert mielőtt meg kiköltözünk, ugye le kéne mondani, de ha még pl nem is kaptam, akkor az egész semmis és feleslegesen ügyintéztem?
2018. szept. 19. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden papírod megvan, akkor egy nap alatt el tudod intézni. Bemész, regisztrálsz, megkapod a határozatot, és következő hónap elején már utalnak is.

A 60 napot akkor tudom elképzelni, ha hiányoznak a papírjaid, valami nem egyértelmű, ilyesmi. Én huszonvalahányadikán voltam bent, ötödike körül már jött is az utalás.

2018. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van.

Indítsd el online a regisztrációt, akkor kapsz időpontot hogy mikor menj be a papírjaiddal, akkor beviszel mindent és nem kell hiánypótolni, következő utaláskor már kapod a járadékot.

Utána be se kell menned személyesen, online jelentkezhetsz és az álláskeresésit is lemondhatod online.

[link]

2018. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a válaszokat!
2018. szept. 19. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!