Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Illegális dohányáru forgalmazá...

Illegális dohányáru forgalmazását be kellene jelentenem?

Figyelt kérdés
Egyáltalán megtehetem én is, ha az eset elszenvedõje nem én voltam? Adott egy üzlet, amirōl tudom, hogy illegális dohányáruval kapcsolatos tevékenységeket folytatnak. Egy barátnōm ott dolgozott és meg is fenyegették, hogy kirúgják, ha miatta ez kiderül és hogy az elbukott pénzt leveretik rajta. Nem bosszú bejelentés, ō mondott fel, mert amúgy is voltak gondok az óraszámokkal is, nem annyira jelentették be, mint amennyit dolgozott. Ha ez az egész kiderül, nem akar būnrészes lenni. A raktárban karton számra áll ez az áru és elōször nem is tudta, hogy ez illegális, csak miután megfenyegették, neki pedig ki kellett adnia ezeket a vásárlóknak.

2020. szept. 19. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A jövedéki adó elcsalása is sima lopás, csak becsomagolva. Ha a lopást bejelented, akkor ezt is.
2020. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha hamis a dohány akkor mindenképp jelentsd mert veszélyes is lehet. Ha termesztett vagy külföldi zárjegyes akkor én nem foglalkoznék vele.
2020. okt. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincsen zárjegy, bekevert ízesített dohány, ilyen nagy vödrökben tárolják és már úgy is veszik meg bekeverten, vödrökben egy dohányboltostól sunyiban. Teljesen illegális, nem beszélve arról, hogy hamis is és tudtommal dohányárut és mindent, ami nikotint tartalma, csakis nemzeti dohánybolt forgalmazhat, ez pedig vendéglátó helyiség.
2020. okt. 20. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!