Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy leszázalékolt rokkantnyugd...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Egy leszázalékolt rokkantnyugdíjasnak összesen mennyi pénzre lenne szüksége,hogy fizetni tudja a rezsijét és tudjonn magának ételt is venni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt kisgyerekeknél kérdezik születéstől kezdve a halálig,de én inkább egy másik sajnos élő példát hoztam elő mert úgy tudom,hogy a magyar társadalomnak egy része rokkantnyugdíjas vagy hasonló és gondoltam megkérdezem itt is.

#Születéstől halálig pénzügyek
2020. szept. 26. 04:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy ember kajája nagyon alapszinten havi 40.000 Ft, ennél kevesbböl csak akkor lehet kihozni, ha az illetö vagy éhezik, vagy zsíroskenyéren él.

A rezsi nagyon erösen függ a lakóhelytöl erre nem lehet semmi konkrétat mondani.

Vagy olyan ismerösöm, akinek a víz-gáz-villany havonta 5.000 Ft, de gyakorlatilag nem is használ semmit, meg vannak oylanok is, akik havi 50.000-böl sem jönnek ki.

Az sem mindegy, mekkora és milyen lakása van, illetve hol.

2020. szept. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a pontos választ is és remélem kapok majd még válaszokat erre a kérdésemre is és bevallom őszintén hogy nekem jelenleg havi kétszer kapok pénzt az államtól összesen kicsivel több mint 71500 forintot és ha nem élnék az édesanyámmal,akkor lehet már éhenhaltam volna.
2020. okt. 18. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha havi 70ezer Ft-ot kapsz, akkor nem halsz éhen, böven elég kajára.

Ha meg valahol egy szobát bérelnél - nem feltétlen BP belvárosában - akkor az is böven beleférne.

Emellett rokkantként is vállalhatsz munkát, akkor a jövedelmed is magasabb lesz.

2020. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!