Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ingatlanos segítségét...

Silvye91 kérdése:

Ha ingatlanos segítségét kérem lakás vásárlásnál, akkor nekem is kell az ingatlanosnak fizetnem vagy csak az eladónak?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Amit az eladó fizet a vevő fizeti meg. Tehát fizetsz
2020. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
ha van egy 10 miliós lakás, ingatlanos %osan dolgozik. 10 milliónak mondjuk 5%-át elrakja az 500eFt, ami a te 10 milliódból jött. Papír forma szerint nem fizetsz, de gyakorlatilag a te pénzed kerül hozzá, csak az eladón keresztül.
2020. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg az eladó fizeti, de én eladáskor belekalkuláltam az árba. Mondjuk nem volt nagy összeg.
2020. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érted a kérdést, hogy megbízol valakit hogy keressen neked bárhonnan egy megadott paraméterekkel rendelkező lakást tárgyalja le helyetted az eladóval akkor neked kell fizetni.

Ha az ügynök saját portfóliójából választasz akkor az eladó fizeti az ügynök díját.

2020. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!