Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem termelek szemetet,...

Ha nem termelek szemetet, akkor miért kell fizetnem a szemétdíjat?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakom, péntekenként viszik el a szemetet a ház elől az utcánkban.

Egy a probléma. Nekem még kukám sincs.


Komposztálom a konyhai hulladékot, a fürdőszobait, és amit csak lehet.

A kukába semmi nem köt ki, évente egy befőttesüvegnyi szemét gyűlik össze, ami tényleg kuka..


Havonta majdnem 8 ezret fizetek a szemétdíjért.

Nem lehetne bejelenteni valahol, hogy én zero waste életmód jóvoltából nem igénylem az elszállítást, és emiatt nem óhajtok fizetni?



#szemételszállítás
2020. szept. 27. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
A kukásautó attól még jár, szóval hiába.
2020. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Attól még az önkormányzatod felé is fizeted, a közterületeken lévő szemét is részben a te dolgod. Legalábbis felénk. Nálunk aki nem fizet szemét díjat annak nem viszik el a kukáját. Önkormányzatja válogatja, ha tényleg nincs kukád és nem is tartasz igényt a szemét szállításra, akkor nem kell 8 ezret fizetned.
2020. szept. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem tudsz mindent komposztalni, pl. samponos es hasonlo flakonokat, meg a szappant borito csomagolast sem - es meg sorolhatnam a nem komposztalhato dolgokat (vagyis a szemetet vagy a kertedben gyujtod, vagy a szomszed/nyilvanos szemetesbe teszed, vagy elegeted a kazanban. Mindegyik verzio torvenytelen, a kazanban/kalyhaban egetes azert, mert merges gazok szabadulnak fel a muanyagok egetesekor.

Szoval ne allitsd, hogy evente egy befottesuvegnyi szemeted van, max. mas kukajaba dobod bele ejjel 3-kor.

2020. szept. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
80%
Nem kell fizetned - a szemétszállítás szolgáltatás, nem kötelezettség. Ezért "díj" a neve, nem pl. "adó".
2020. szept. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Havi 8000 forint? Kizártnak tartom.

Én Bp agglomerációban fizetek negyed évente 3500 forintot, amiben heti 1 db 120 literes kommunális kuka van, két hetente műanyag/papír elszállítása, 3 havonta üveg szelektív és havonta zöldhulladék. Valamint évi egy lomtalanítás és a helyi hulladékudvarban is leadható minden, pl elektronikai hulladék, használt olaj, elem, autó gumi...


Ezek közül ha igaz, amit írsz, akkor max a kommunális, ami nem kell neked, a többit azért tudnád használni.


Lehet kisebb, 60 literes kukára is szerződni, az nyilván olcsóbb.


Nálunk egyébként úgy van, meg szerintem mindenhol, hogy minden háztartásban kell legyen szerződés hulladék elszállításra, kötelező. Pont azért, hogy ne álljon a szemét a városban, ne mindenki a köztéri kukákat tömje.

2020. szept. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Mondd le azt kész.
2020. szept. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hol laksz, de be kellene menned az önkormányzathoz vagy ha nagyobb településen laksz, akkor a hulladékkezelő céghez és megbeszélni velük a dolgot. Minimális díjat úgy tudom, mindenképpen kell fizetni, de havi 8 ezret biztosan nem.
2020. szept. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

7-es vagyok, 3-asnak üzenem:

csak úgy árad belőled a "jóindulat". Segíteni nem segítesz a kérdezőnek, csak belerúgsz egyet.

Ha valamiről nem tudsz, akkor ne ítélkezz látatlanban.

A zero waste életmmódnál - nyugodtan írd be a keresőbe, hogy megismerkedj ezzel a fogalommal - nincs samponos műanyag flakon, mert otthon megcsinálja magának a sampont, különböző alapanyagokból, stb.

Épp az a lényege a dolognak, hogy minél kevesebb hulladék termelődjön, kevésbé szennyezzük a környezetet.

2020. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Készenléti díjat fizetsz te vaklárma, a 8000Ft meg inkább fél éves díjat jelent, kivéve, ha a céged is a lakhelyedre van bejelentve.
2020. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

#5

Nálunk is havi 6e körül van a szemétdíj egy kukára.

2020. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!