Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik olyan lehetőseég,...

Létezik olyan lehetőseég, hogy bárhonnét rendelve Foxpost pontra vitessem ki a csomagom?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy olyan tárgyat szeretnék megrendelni, mely 18+-os tartalmú, és ajándék lenne a páromnak, ezért se a munkahelyemre, se az otthonomba nem hozathatom. Emellett a csomag tartalma csak kettőnkre tartozik, ezért ismerősök, család többi tagja, barátok, és hasonló kategóriák nem jöhetnek szóba. Kizárólag úgy tudnám beszerezni a kérdéses tárgyat, ha azt külföldről rendelem, de az eddigi webshopok, melyeknél találkoztam ezzel a tárggyal, nem ajánlották fel semelyik Postapont, Foxpost, PckPackPont-hoz hasonló szolgáltatást. Létezik olyan módszer, amivel mégis képes lennék egy ilyen csomag átvevő helyre szállíttatni?

2020. okt. 1. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Posta, ajánlott levél. Azt ha nem veszed át a címen, visszaviszik a postára és ott tudod átvenni.
2020. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Én ha nem találok ideális szállítási módot a webshopnál, akkor mindig írok az ügyfélszolgálatnak. 10-ből 9 esetben mindig sikerül rávenni őket, hogy csomagpontra vagy postán maradóra szállítsanak, de ez a szállító cégtől is függ.

A GLS-nél van olyan, hogy amikor már feladták neked a csomagot házhozszállítással és nem vetted át, akkor a második próbálkozás előtt úgy rendelkezhetsz, hogy csomagpontra tegyék le.

Ha MPL-lel szállítanak, akkor alapból lehet postapontra kérni (ezt a webáruháznak kell jelezni, megadva hogy melyik ponton maradjon a csomag), ami vagy egy postahivatal vagy csomagautomata. De vannak olyan webáruházak (általában a kisebbek), ahol teljesen rugalmasak az eladók és simán elviszik neked a postára. Ha ajánlott levélként adják fel, azt elve lehet postán maradóra címezni, szóval még az a veszély sincs, hogy egy családtag átveszi a távollétedben. Ilyenkor még letéti értesítőt sem hagynak a postaládában, ez mondjuk elég béna, neked kell kitalálni, hogy kb. mikor érdeklődj a postán, de legalább nem kíváncsiskodnak a rokonok, hogy mit kaptál.

Ha mindenképpen Foxpost automatába szeretnéd kapni, akkor is érdemes futni egy kört a webáruházzal, mert hátha adottak a feltételek, hogy bevegyék a Foxpost lehetőséget, ami nekik is jó, mert olcsóbb a kiszállítás és eggyel több a szállítási opció. (Vagy kettővel, mert a házhozszállításuk is szerintem az egyik legjobb. Én magánszemélyként regisztráltam már a Foxpostra, nagyon jól felépített, megbízható szolgáltatás, akár küldök, akár átveszek...)

Tehát mindenképpen kérdezd meg a webáruház ügyfélszolgálatát erről, hogy hogyan tudnák megoldani a csomagpontra kézbesítést - diszkréciós okokból. Ez egy ilyen webáruháznál kiemelt szempont kéne, hogy legyen alapból, szóval ha nincs még ilyen szolgáltatásuk, még egy érv, hogy legyen. Azért is érdemes ezt kérni, mert ugye a kereslet határozza meg a kínálatot. Az az egy eset, amikor nem sikerült elérnem, hogy intézzenek nekem csomagpontra szállítást, fél év múlva abrakadabra, már választható volt náluk kétféle csomagpont is...

2020. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!