Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi rendszerességgel levonja...

Havi rendszerességgel levonja egy weboldal a bankkártyámról a pénz , hogy tudom ezt megállítani ?

Figyelt kérdés

Az oldalra konkrétan belépni sem tudok , de havi 23 ezre levon a kártyámról , teljesen angolul , van és találtam egy cikket amiben elmagyarázzák , hogy tudom ezt megállítani , de túl zavaros az értelmezése , hiába fordítattam le a szöveget olyannak aki tökéletesen beszél angolul . Az adott oldal neve

gr8diest.com

Bárkinek valamilyen tapasztalata ?


2020. okt. 3. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy scam, atveres. (Amugy ilyen oldal nem is letezik.)

Megadtad valami csalo helyen a bakkartyad adatait, most mar csak egy dolgot tehetsz, letiltatod es csinaltatsz ujat.

2020. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Peivatban kerdezted, de egyszerubb itt valaszolni:

“ A kártyát tiltassam le és csináltassak újjat ?

De mielőtt letiltatom a rajta lévő összeget ugye átutalhatom egy mésik kártyára ?”


Igen, a kartyat tiltasd le. Ezt megteheted telefonon is, sot, nagy valoszinuseggel (ha be tudnak azonositani a telefonon), akkor az uj kartyat is elintezik, es bemenned sem kell hozza. Ezt akarmikor meg tudod csinalni, csak fel kell hivni hozza a telefonos ugyfelszolgalatot.


A penzzel nem kell semmit csinalnod, az a bankszamlan van, a bankkartyaval csak hozzafersz a szamladhoz. Ha letiltatod a kartyadat, akkor onnantol kartyaval nem fersz hozza, de a penz ott marad a szamlan. (Pl. Szemelyesen ugyanugy fel tudod venni.)


Ha mar csinaltatsz uj kartyat, kerdezz ra ilyen webkartya lehetosegre, sok banknal van, es akkor azt a kartyaszamot adod meg ilyen netes vasarlasokon, ahhoz viszont kulon szamla tartozik, igy nem tudnak annal tobbet levenni rola.

2020. okt. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben , nagyon szépen köszönöm , az érdekes az , hogy siekrült üzenetváltásba kerülnöm az oldallal , legalábbis egy help centerrel , akik azt mondták , hogy pár adat megadásával eltörlik a regisztrációmat , emal cím , irányítószám , és teljes név , és azt mondták , hogy eltörölték , erről kaptam emailt is , és , hogy a következő hónapban nem fogják már levonni az adott összeget , ez mennyire lehet igaz ?
2020. okt. 3. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te dontod el, de mivel egy ilyen csalo bandanak megvannad a kartyad adataid, csak rajtuk all, hogy mikor mennyit vesznek le rola.
2020. okt. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb új bankkártyát csináltatni, mint megvárni, hogy megint vonja-e a 23 ezret.
2020. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet igaz, lehet nem.
2020. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
de valamikor valamit rendeltél? Vagy ellopták az adataidat? Kérhetsz a bankodtól chargeback-et, ha nem rendeltél semmit, vagy nem kaptad meg az árut/szolgáltatást.
2020. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!