Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön élni, de hazajárni...

Külföldön élni, de hazajárni orvoshoz. Csak szerintem gáz?

Figyelt kérdés

Csomó ismerősöm van, aki külföldön él de mivel ott nem tudja megfizetni az orvosi ellátást itt jár orvoshoz.

Pl. angliai rokonom hazajön nőgyógyászhoz, fodrászhoz mindig, vagyis akkor intézi ezeket itta,mikor hazajön. Németországi ismerős szemészhez,szemüveget csináltatni is hazajár. Svédországi ismerős is pl fogászatra is mindig hazajön, mert ott méregdrága. Nem rossz így külföldön élni, hogy nem tudsz ott megfizetni dolgokat? Mert én csak akkor mennék külföldre, ha az ottani szolgáltatásokat meg tudnám fizetni, nem ám így, hogy szidjuk a magyar eü-t, de azért hazasunnyogunk mindenért..Csak szerintem nagyon ciki ez?


2020. okt. 8. 08:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
47%
csak szerinted
2020. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is ciki.
2020. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem egyszerűen gáz, hanem egyenesen felháborító.

Ha elmentek a tejjel mézzel folyó kánaánba, akkor onnantól boldoguljanak ott.

Nem értem mit képzelnek, hogy a közösbe nem tesznek itthon semmit, de az itthoni szolgáltatásokat igénybe akarják venni, amit az itthon maradottak tartanak fent. Számomra ez gerinctelen, felháborító dolog.

Ha rajtam múlna, még az országba sem engedném vissza egyik londoni mosogatót sem, még turistaként se. Ha elment Isten vele, de onnantól boldoguljon ott, és ne kacsintgasson hazafelé.

Hogy megéri-e kint dolgozni, azt úgy kell kiszámolni, hogy bérelj mondjuk London valamelyik belső kerületében egyedül egy kétszobás lakást, ahogy megteheted Budapesten, tarts fenn kint két autót ahogy megteheted Budapesten, minden egészségügyi szolgáltatást ott vegyél igénybe ahogy megteheted Budapesten. Így persze az jön ki, hogy a kinti magasabb fizetések ellenére azonos paraméterek mellett lehetetlen az itthoni életszínvonalon megélni, mert kint nem tudsz egyedül belvárosi normális lakást bérelni, nem tudsz autót fenntartani, és orvoshoz sem tudsz menni mert minden elképesztően drága. De a külföldre szakadt hazánkfiai nem így számolnak, hanem próbálják felvenni kint a nagy pénzt, és ha mondjuk orvos kell azt fizessék a magyar adófizetők. Gusztustalan, undorító.

2020. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
62%
Nézd meg a nyugati határmenti városokat, virágzik a fogturizmus, nem csak a magyar jön haza, sőt az angolok, osztrákok is idejárnak, mert olcsóbb, mint ott. Végül is ha nagyon akarják megtudják fizetni a kinti ellátást is, de ha az ember azért dolgozik kint, hogy majd egyszer itthon jó legyen neki, akkor azon próbál spórolni amin tud. Unokatesóm Svájcban él, magyar szemmel qqrva jól keres (havi milliót), de ott inkább minimálbér, ők is hazajárnak bevásárolni meg orvoshoz.
2020. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
Aki kint dolgozik az általában a magán eü-t veszi igénybe, nem a mi pénzünkön megy államiba, mert nincsenek hetei-hónapjai arra, hogy egyáltalán időpontot kapjon.
2020. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

Én itthon dolgozok és csak a magán egészségügyet veszem igénybe. Nem akarok hónapokat várni és piszkos, rosszul felszerelt rendelőkben lenni.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a külföldön dolgozók állami egészségügybe jönnek haza. Nem magánrendelésre? Mert ahhoz viszont nem sok közünk van.

Egy rákszűrés magán nőgyógyásznál kb 15k. Nem hiszem h megerne nekik államiba menni.

De ha igen, én akkor sem itelkezek. Oka van annak, hogy több magyar él pl Londonban, mint Debrecenben.

2020. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj ezzel utolsó, hogy sok esetben nem olyan egyszerű ezt szétválasztani, a dokik jelentős része a magánpraxisában is az állami eszközöket és infrastruktúrát használja, hirtelen csak öt olyan főorvos jutott eszembe, akinek a klinikán van a magánpraxisa is, és véletlenül egyikük sem vett magának saját eszközparkot a maghánrendeléshez, hanem maszekolnak szépen az államival...
2020. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

"Ha rajtam múlna, még az országba sem engedném vissza egyik londoni mosogatót sem, még turistaként se. Ha elment Isten vele, de onnantól boldoguljon ott, és ne kacsintgasson hazafelé."


Hát szerencsére nem te rajtad múlik.. Talán el kéne gondolkozni azon, hogy miért keres egy tanár 135 ezer forintot? Hogy várjuk el, hogy itthon maradjanak az emberek így? Oka van a nagy arányú kivándorlásnak.

Nem az embereket kéne hibáztatni, akik csak boldogulni szeretnének.

2020. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
21%
Nem mondom én hogy ne boldoguljon. Boldoguljon mindenki kedve és tehetsége szerint. Mindenki mehet amerre lát. Csak utána ne kacsintgasson senki hazafelé, ha valami baj van. Ne tekintse az itthoni, magyar adóforintokból fenntartott infrastruktúrát a biztonságos hátországnak, ahová haza lehet jönni ha baj van. Menjen ki nyugodtan, csak utána maradjon is ott.
2020. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem, költsék csak itt a külföldön megkeresett pénzüket.
2020. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!