Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mostanában ugyanolyan terjedel...

Mostanában ugyanolyan terjedelemben kapjátok a havi bankszámla elszámolásotokat ?

Figyelt kérdés

Korábban 2-3 lapra ki tudtam nyomtatni az egész havi anyagomat, most meg 6-9 lapot nyomtatok. Olyan sok adatot adnak meg egy vacak átutalás beérkezésre is, hogy annak az 1/4-e is elég lenne a könyvelőmnek.

Van erre valami új szabályozás, hogy mit kell feltüntetniük a bankoknak ?

Leginkább azért bosszant a dolog, mert a bank állandóan nyomja, hogy környezetvédelem miatt ne kelljen már papíron kiküldeni nekik minden vackot, hanem fogadjam el elektronikusan.

Jó, küldjenek mindent elektronikusan. Erre most olyan hosszú listát állítanak elő elektronikusan, amit mindenképp ki kell nyomtatnom, hogy teljesen feleslegesnek látom.


2020. okt. 9. 20:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, a Takarékbanktól kapom két hónapja ilyen bőbeszédű formában az elszámolásokat.
2020. okt. 9. 20:54
 2/13 anonim ***** válasza:

Kérdésedet olvasva pont erre gondoltam, hogy biztos takarékos vagy :)

Ott eléggé átvariálták a dolgokat, de a netbank legmélyebb bugyraiban elérhető heteroszexuális kivonat most is.

2020. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Dehogy vagyok takarékos, mit számít az a pár forint.

Csak mikor azt mondják, hogy legyél zöld, utána meg pont ők nem zöldek, akkor mindig felmegy a pumpa.

De kitolok velük, ezentúl kérni fogom, hogy postázzák ki.

Amúgy nagyon nehéz könyvelni a bankot, mert túl sok adatot közölnek ömlesztve.

Végül is erre voltam kíváncsi, hogy másoknál is ilyen fél bibliányi adatot közölnek e ?

2020. okt. 10. 02:02
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, másoknál is. :)

Ráadásul sokszor átláthatatlan. A régi bankkivonatokra csak ránéztem, és már könyveltem is. Ezeken meg bogáraszni kell azt, ami tényleg lényeges. :)

2020. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A takarékost úgy gondoltam, hogy takarékbankos :)
2020. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4


De más bankoknál is ugyanez tapasztalható, vagy csak a Takaréknál ?

2020. okt. 10. 10:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Van ahol alapból hosszú. Én szinte az összes bank kivonatát könyvelem, vannak jók és rosszabbak.
2020. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Könyvelési szempontból mi az amire minimálisan szükségetek van ?



Név - aki utalt

Megjegyzés rovat - ahol az esetleges hivatkozási szám van

A banki könyvelés dátuma -

Összeg -



Ami ezen felül van abból ezek lehetnek fontosak, de a Te könyvelésed nem igényli.

Az összeg beérkezési dátuma (ez nem mindig azonos a banki könyvelési dátummal)

A bankszámlaszám, amiről utaltak.


Kell ezeken kívül bármi más?

2020. okt. 10. 16:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem. Viszont én pl számlatörténetet nem fogadok be a könyvelésre, csak kivonatot. Vagy banki csv-t, mert azt feldolgozza az Adriana.
2020. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kivonatról beszéltem természetesen.
2020. okt. 10. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!