Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem állapítottak meg nekem...

Ha nem állapítottak meg nekem munkanélküliként aktiv korúak ellátását, tehát 0 ft a havi jovedelmem akkor nem lehet valahogy igényelni hogy átvállalják legalább a tb fizetést?

Figyelt kérdés
sajnos jovedelem nelkul nem tudom befizetni a tb met

#TB #atvallalas
2020. okt. 9. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én se fizetem majd' egy éve, 0 jövedelemmel. Eddig nem szóltak. Igaz orvosnál se jártam és nem is akarok (a koronát tudtommal alanyi jogon ellátják).
2020. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én augusztus 23 óta nem fizetem es szeptember elejen mar kuldték a határidős csekkeket.....
2020. okt. 9. 21:35
 3/9 anonim válasza:
90%

Kedves első, elég durván ráfogsz fázni majd decemberben, amikortól lejár a 2020 július 1. Óta eltelt 6 hónap, és a tartozásod meghaladja a 6 havi összeget. Azontúl, hogy a taj kártyádat teljesen érvénytelenítik, a tartozásodat átadják végrehajtásra, Te pedig sajnos nem fogsz kapni semmilyen ellátást, csak pénzért...


Kérdező, fordulj a területileg illetékes önkormányzathoz, szociális rászorultsági alapon 1 év időtartamra átvállalják a tb fizetésedet.

2020. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Juj 1-es, te még nem tudod mi vár rád. Ezzel nem lehet szórakozni. Ezt pályakezdőként tanultam meg, azt se tudtam létezik ez a TB meg hogy fizetni kell. 50 ezerbe fájt ez, a nav kegyetlen ez van.
2020. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ja és 1-ee neked sokkal több lesz mint 50 ezer ki tudod számolni, kamatot is raknak rá. Neked meg kérdező, igenyeljed mert megadják akkor is ha semmi másra nem vagy jogosult. Nálunk a munkaügyi központban lehetett, de lehet van ahol önkormányzatbál kell, ki tudja. Ezzel nem lehet szórakozni.
2020. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A járási hivatalban intézheted és nem átvállalják, hanem rászorultsági alapon jogosultságot állapítanak meg:

"Természetben nyújtott szociális ellátások


47. § * (1) Természetbeni szociális ellátásként a járási hivatal


a) az 50. § (1) bekezdése szerinti alanyi közgyógyellátást, illetve az 50. § (2) bekezdése szerinti normatív közgyógyellátást, és


b) egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot


állapít meg.


Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság


54. § * (1) * A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát, *


a) * akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,


b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át


nem haladja meg, és családjának vagyona nincs. *


(2) * A szociális rászorultságról a járási hivatal hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány hatályossága 1 év. A bizonyítvány tartalmazza a rászoruló személy nevét, lakcímét - tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan személy esetén szálláshelyét -, társadalombiztosítási azonosító jelét, a rászorultság tényét, valamint az igazolás hatályosságát. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.


(2a) * A bizonyítvány a szociális rászorultságot a kérelem benyújtásának napjától igazolja.


(3) * A szociálisan rászorult személyekről a járási hivatal nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé."


1993. évi III. törvény

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokró

2020. okt. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A járási hivatalban kérvényezd, hogy állapítsák meg a rászorultságodat, ami által járulék fizetése nélkül is eü. szolgáltatásra jogosult leszel (nem kell fizetned a "TB-t"). Ezt maximum 1 évre tudják biztosítani, ha utána is fennáll a rászorultság, akkor újból kérvényezni kell.

A hivatal értesíti a NEAK-ot, hogy "rászorult" vagy X. Y. naptól, a NEAK pedig értesíti a NAV-ot, hogy X. Y.naptól nem kell járulékot előírniuk. Ha már előírták, akkor visszamenőleg törlik.


Az X. Y. nap előtt előíródott eü. szolgáltatási járulékra vonatkozóan pedig az adóhatósághoz (NAV) nyújthatsz be kérelmet, hogy méltányosságból engedjék el, mert a járási hivatal a rászorultságodat megállapította. Csatold a kérelemhez a járási hivatal által kiállított hatósági bizonyítvány másolatát. 100 %, hogy elengedik majd.

2020. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annak idején nekem én is kértem az ingyenes TB-t de ami felhalmozódott 50 ezer tartozás azt nem engedte el. Pedig munkám se volt.
2020. okt. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a) * akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,"


Így van - ez kb. 35 ezer ft.

Ha tehát a kérdező mondjuk a férjével él és a férje keres nettó 150 ezret, akkor máris nem fogja megkapni :-(


1-es, akinek 2020 után felhalmozódik 6 havi TB tartozása - ebből Neked már 3 hó megvan (júl. aug, szept.) annak a NAV érvényteleníti a TAJ számát és csak térítés ellenében veheti igénybe az egészségügyi ellátást. Ez egészen addig így marad, amíg ki nem fizeti a tartozást.

Mondjuk én a helyedben sürgősen elkezdenék vagy fizetni vagy rendezni a TB viszonyomat rászorultsági alapon, mert ha ne adja Isten, mondjuk eltörik a lábad vagy bármi bajod lesz, ellátni ellátnak ugyan, csak utána rádverik az ösze sköltséget, ami nem kevés lesz. Aztán adótartozás módjára akár be is hajthatják.

Idézet a NAV oldaláról:

"Ha a magánszemély nem fizeti meg a járulékot és a 2020. július 1-jét követő időszakra vonatkozóan keletkezett hátraléka meghaladja a 46 260 forintot (az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összegének hatszorosát),[5] akkor nem vehet igénybe térítésmentesen egészségügyi szolgáltatást. Ebben az esetben a NEAK a társadalombiztosítási azonosító jelet (tajszám) érvényteleníti. Ezután legkorábban a tartozás megfizetése utáni naptól lesz újra érvényes a tajszám."

2020. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!