Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van ilyen? Van erre jogszabály?

Van ilyen? Van erre jogszabály?

Figyelt kérdés
Ha nem szeretnék átvenni egy csomagot, akkor a cég kötelezhet a szállítási költség kifizetésére? Vannak ilyen webshopok? Mondtatok már vissza így csomagot, nem tartva a következménytől?

2020. okt. 12. 17:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Szállítás közben nem gondolhatod meg magad.

Ha előtte nem mondtad le, akkor jogos.

2020. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
én ilyenről még nem hallottam, hogy a szállítási költséget azért elkérnék. persze biztos van néhány suttyó webshop. én nem félnék túlzottan a következményektől.
2020. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz suttyó webshopnak lennie, hogy elkérje a szállítási költséget. Ha a rendelésnél az van feltüntetve, hogy x Ft + szállítás y Ft, akkor a szállítási költséget ki kell fizetned, hiszen ha átveszed és később visszaküldöd, mert nem kell, megondoltad magad, akármi, akkor is kifizeted. Ha ingyenesnek van feltüntetve szállítás, akkor nem.

Ha a feladás, szállítás előtt mondod le, akkor nem kell fizetni semmit természetesen.

Jól néznének ki a webshopok, ha egyesek (nem rád gondolok, általában) rendelgetnének, aztán nem vennék át, a cégnek meg ki kell fizetnie a szállítást, hiszen nekik sincs ingyen (ha azt írják, h ingyenes, akkor átvállalják, vagy beépítik az árakba, de ez más tészta, nem ide tartozik).

2020. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Értem.


Barátom csinálta azt, egyetlen egyszer, hogy akkor jelezte a cégnek, hogy mégsem kell neki a termék, amikor azt már kiküldték. És nem keresték meg ezek után, hogy mégis fizesse ki a szk-et. Ezért érdekelt a másik oldal is.

2020. okt. 12. 18:45
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze a cég dönthet úgy, hogy nem foglalkozik vele, pláne ha egy nagy webshop, de egy kis cég (vagy akár egy nagy is) teljesen jogosan kérheti, hogy fizesse ki a szállítási költséget a megrendelő ha azután gondolja meg magát, miután feladták és fel volt tüntetve a rendelésnél a szállítási költség.
2020. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
És, ha valaki nem veszi át, akkor a cég ráküldi a rendőrséget, vagy miféle cécó lenne ebből?
2020. okt. 12. 19:14
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Elkérik az összeget, nem adod, behajtják. Nagyon bonyolult ez az élet kiskoma.
2020. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm öregapám!
2020. okt. 12. 20:12
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tervezek ilyet egyébként csak érdekel....ha időközben elköltözik az ember...hogyan hajtják be rajta, ha nem tudják merre költözött?
2020. okt. 12. 20:17
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb webshopok leszarják amúgy. Éves fix összegű szerződésük van a postával, mindegy nekik, hány csomagot küldenek. A Bonprixet tudom biztosan, hogy nég csak nem is lehet töröltetni rendelést, hanem az ügyfélszolgálat is azt tanácsolja, hogy, egyszerűen ne vedd át.


Kisebb webshop valszeg szimplán letilt

2020. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!