Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van ilyen? Van erre jogszabály?

Van ilyen? Van erre jogszabály?

Figyelt kérdés
Ha nem szeretnék átvenni egy csomagot, akkor a cég kötelezhet a szállítási költség kifizetésére? Vannak ilyen webshopok? Mondtatok már vissza így csomagot, nem tartva a következménytől?

2020. okt. 12. 17:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ellenben ha átveszed, majd rögtön élsz az elállási jogoddal és visszaviszed/visszaküldöd a cuccot, akkor máris teljesen jogosan jársz el és a termék vételára és a szállítási díj is visszajár. Éppen ezért a legtöbb webshopot az sem fogja érdekelni, ha át sem veszed, mert még mindig kevesebb ügyintézéssel jár nekik és betudják az elállási jogod gyakorlásának.
2020. okt. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ismerősöm webshopja - kis cég - épp ezért hagyta abba, mert rengeteg volt "a meggondoltam magam", "mégsem veszem át", "visszaküldöm" vevő és mivel olcsón adták a terméket, nem bírta el a költségvetésük a veszteséget.


Mit csináltak? Megemelték az árakat ("kitolván" ezzel a TISZTESSÉGES vevőkkel), beépítették a fogyasztói árba, drágábbak lettek - úgy viszont már kevésbé ment a bolt.


A végén inkább abbahagyták, mert több volt vele a munka, a bosszankodás, mint amennyi haszon bejött belőle - nem volt arányban a kettő egymással, így már nem érte meg nekik.


Kérdezőnek: némely webshopok beleírják az ÁSZF-be (Általános Szerződési Feltételek) - amit a vevő "természetesen" nem olvas el - hogy a rendeléssel szerződés jön létre a két fél között és amennyiben a vevő lemondja a megrendelést, a szállítási költséget ki kell fizetnie.

Ezután már csak egy fizetési meghagyást kell küldeniük és ha nem mond ellent a vevő (aminek semmi értelme nem lenne, hiszen a rendeléssel elfogadta az ÁSZF-et is), máris behajthatóvá válik az összeg.

2020. okt. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

,,abban az esetben, ha a termék ára nagyon alacsony, pl.: 600ft, viszont utánvéttel rendeli, ezt a szállítási módot nem vállaljuk, mert ha nem veszi át, a szállítási költséget akkor is ki kell fizetni."


Ez csak az alacsony árú termékekre vonatkozik? Csak ilyenkor kell kifizetni a szk-et? Tehát, ha én rendelek valamit 2500ft-ért, de lemondom, akkor a szk-et nem fizetettik ki?

2020. okt. 13. 10:13
 14/21 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, nincs erre törvényszerű szabály, hogy mikor fizettetik ki meg mikor nem, mert ez attól függ, hogy egyáltalán benne van-e az ÁSZF-ben, és ha még benne is van, akkor foglalkoznak-e vele. Nem tudjuk megmondani, hogy mikor fizettetik ki meg mikor nem, viszont igen, amennyiben az ÁSZF tartalmazza ezt, akkor jogukban áll behajtani. Nincs hova ragozni tovább.
2020. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Igen, sajnos mostanában ez elég gyakori eset a korona óta hogy unatkozó hülyegyerekek a kissebb webshopokból rendelnek és nem veszik át. (Nem rád gondolok)

Természetesen mi behajtjuk ezt az összeget, mivel tételesen számol el velünk a futárszolgálat.

Tehát ha a díjbekérő lejártáig nem történik meg a szállítási díj átutalása, akkor jogi útra tereljük a dolgot.

Most volt egy ilyen ügyünk, elég jól jöttünk ki belőle mivel a 990ft-os szállítási díjból 130ezres tétel lett :)

Természetesen az ügyvédet illetve egyébb illetékeket is meg kellett ebből fizetnünk, tehát nem mind "bánatpénz".

2020. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Tyűha, ha ez igaz utolsó, akkor nem semmi.


Én nem terveztem ilyet tenni, de nagyon érdekelt, hogy ilyen esetekben mik az alternatívák.:)

2020. okt. 16. 09:38
 17/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem akarok megbántani senkit de az átvételt megtagadott emberek 90%-a c típusú. Tehát ha már látjuk hogy c típusú (nevű) ember rendel. Egyszerűen sok esetben ki sem küldjük a csomagot. Mivel 70%-a viszajön átvétel nélkül.
2020. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mindegy a származás, azonnal utal egy értelmi szintre az is, ha utánvétellel rendel valaki egy ismert webboltból. Pont a vállalkozás az, akinek nyugodtan lehetne előre utalni, és még kevesebbe is kerülne, de neeem, mert én addig nem fizetek, meg mi van ha így jön úgy jön...
2020. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mindegy a származás, de napi több száz megrendelést teljesítünk, és ez a tapasztalat! :)

Így van, nálunk pl 200-300ft-al drágább az utánvét(szállítási módtól függ) de az emberek 90%-a ezt a fizetési módot veszi igénybe.

A kedvencünk mikor a megrendeléstől számítva 16 órán belül a címzettnél a csomag, és megtagadja. Hát ...

Lehet mondani hogy ha napi több száz rendelésünk van, akkor elbírjuk. Igen, el valamennyit, de nem napi 10-20at. Alkalmazottaknak is szeretünk tisztességes, versenyképes bért adni, és az árakat is a normál szinten tartani.

Természetesen egy hatalmas napi több ezer rendelést teljesítő webpláza már más tészta. Ők általában nem darabra vannak megállapodva a futárcéggel.

2020. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19-es, én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy bevezetném a kártyás fizetést, ha még nincs.

Tudom, hogy az utánvéttel több vevőd van/lehet, de nem biztos, hogy megéri és a kártyás fizetés egyben szűri is a vevőket ("minőségibb").

2020. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!