Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol érdemes megtakarítási...

Hol érdemes megtakarítási számlát nyitni gyereknek, 18 éves koráig?

Figyelt kérdés

Kislányom most lesz 2 éves és szeretnék neki minden hónapba egy kisebb összeget félre tenni.

És majd ha betölti a 18 évét akkor az az övé lesz.

Ti mit ajánlotok ami jó?

Én sajnos teljesen tanácstalan vagyok, olyat is hallottam van aki euróba teszi be a pénzt.


2020. okt. 13. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én babakötvényt nyitottam mindkét gyereknek. Ingyenes (szemben a többivel, aminek 2 évig csak a költségeit fizeted), infláció feletti a hozama, és nem fenyeget a veszély, hogy hozzányúlsz idő előtt.
2020. okt. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És ezt hol tudok nyitni?
2020. okt. 13. 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Államkincstárnál.
2020. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2020. okt. 13. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A babakötvény tényleg jó, viszont ahogy az előző is írta egyáltalán nem tudsz hozzányúlni, ha bármi nagy baj lenne. Tudom az ember nem szeret ebbe belegondolni, de sajna nekünk már volt a távolabbi családban nagy baj, így én óvatos vagyok az ennyire lekötött pénzekkel.

Mi 2 módszert használunk: a félretett pénz egyik fele babakötvénybe, a másik felét pedig félévente lekötjük MÁP+-ba. Annak is ingyenes a vezetése, jó a hozama és ha mégis nagy baj lenne, akkor feltöröm.

2020. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Signal Iduna, öngondoskodási terv, állampapírba fektetve, bármikor hozzá lehet nyúlni, ha beüt a crach. Itt nincs korhoz kötve a felhasználás, ha úgy adódik, 20 évesen is felhasználhatja BÁRMIRE.

Akármit is választasz, azt nézd meg, hogy mire használhatja fel majd a gyerek, mert sok esetben rögzített, mondjuk tandíjra, lakásra használható fel csak a gyűjtött összeg.

2020. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!