Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy müködik a kamat? Van vmi...

Hogy müködik a kamat? Van vmi hátul ütője?

Figyelt kérdés
Eddig annyit tudok h beteszel a bankba x összeget és évek múlva növekszik.
2020. okt. 15. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Beteszed, de le kell kötni, hogy kamatozzon. Te döntöd el mennyi ideig, a kamatot az MNB alapján számolják. Igen, az hogy jelenleg kevesebb a kamat az inflációnál, tehát kevesebbet fog érni a pénzed akkor, amikor kiveszed.
2020. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A kisebb értéken azt érted h elvesznek vmenyi pénz, abból amit betettem?

Pl.3% a kamat és 15%ot elvesznek?

2020. okt. 15. 18:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem. Ez azt jelenti, hogy hiába nőtt a pénzed szám szerinti mennyisége, kevesebb üzemanyagot, kenyeret, vonatjegyet, stb.. tudsz venni belőle.
2020. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem éri meg. De akkor minek van?
2020. okt. 15. 18:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Megéri, mert az infláció akkor is megeszi a pénzed, ha nem rakod be pl állampapírba
2020. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Na nézzük általános iskolás szinten, szólj hogy érthető vagy sem:

Berakod a pénzedet pl. egy bankba 1 évre. A bank azért, hogy odaadod neki a pénzedet, cserébe többet ad neked vissza, mert addig ő használhatja azt. Tehát pl. beraksz 100ezer Ft-ot és visszakapsz 110ezer Ft-ot (ez csak egy példa, sehol nem kapsz ennyit jelenleg). Ha hosszabb időre rakod be, akkor többet kamatozik, mondjuk 5 év után már 150ezer Ft-ot kapsz (még egyszer: ez csak egy példa, nem kapsz ennyit ma).

Remélem érthető volt.

Jelenleg nem kapsz ennyi kamatot, maradva a 100ezer Ft-os példánál, ha ezt ma 1 évre berakod a bankba, akkor kb.102ezer Ft-ot kapsz vissza 1 év múlva. Ebből az állam levon kamatadót, azaz kb. 101700Ft-ot kapnál. Ebből nem vesznek el semmit, ennyit kapsz.

Említették fentebb az inflációt, de szerintem nem kell neked bonyolítani ezzel, a lényeg, hogy többet kapsz vissza, mint amennyit beraktál, csak nem sokkal.

2020. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ooh igen érthető, köszönöm😂😂

Am most kezdtem pénz ügyet tanulni iskolába, de mint észre vehető volt, hülye vagyok hozzá.

Az inflációt is el tudnátok magyarázni? Arról is hallottam már.😆

2020. okt. 15. 20:32
 8/17 anonim ***** válasza:
A pénz elértéktelenedésének mérőszáma, százalékban fejezik ki. Az infláció mértékét a Magyar Nemzeti Bank szabályozza. Egészséges gazdaságban kell lennie, csak normális keretek között. Ha túl sok pénzt nyomtatnának, akkor elszabadulna. Például most 100 forintba kerül egy péksüti, jövőre pedig 103 forintba, akkor 3% az infláció. Ha a fizetések nem nőnek ezzel párhuzamosan, akkor egyre kevesebb dolgot tudsz megvásárolni. Visszatérve a bankos példára, ha beteszel 1000 forintot és egy év múlva kapsz 1002 forint kamatot, de a vásárlóértéke már csak 970 forint. Magyarán a pénzed több, de kevesebbet ér, mint egy évvel korábban.
2020. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Oh köszi. Értem😌
2020. okt. 15. 21:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Az infláció mértékét csak közvetve szabályozza a MNB. Közvetlen az emberek szabályozzák. A melós 5% emelést kér, a sarki közértes 2%-kal többet akar kapni az áruért, az olajcég is többet akar keresni, ezért emel az olaj hordónkénti árán, stb..
2020. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!