Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy ország szegény, akkor...

Ha egy ország szegény, akkor miért nem nyomtatnak maguknak több pénzt?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Az ellentétes érdekeket kellene valamilyen módon felszámolni -(közmegegyezésnek kellene születni bizonyos ÉRTÉKRENDEKKEL kapcsolatban.)


Túl sokféle párt, túl sokféle húzóerőt képvisel, illetve tekintget össze-vissza - ez lenne a magyarázat.


Én úgy tudtam, hogy a PÉNZVERDÉT kellene felkeresni/megkérdezni, de mostanában jöttem rá, hogy a politika ennél lényegesen bonyolultabb/összetettebb dolog - mint amilyen egyszerűnek hiszi elsőre az ember.

2020. okt. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés olyan, mintha az kérdeznéd, hogy aki éhes, az miért nem vágja több szeletre a pizzát?
2020. okt. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az országban forgalomban lévő pénz teljes mennyisége nagyjából az azon a pénzen elérhető összes erőforrásra képződik le. Ha több pénzt nyomsz, de több gazdasági erőforrás közben nem keletkezik, csak értéktelenebb lesz a pénz, azaz inflálódik. Hiába lesz több pénz, minden drágább is lesz.
2020. okt. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Azért 2020-ban ilyent kérdezni, már bocs de mindenki tudja erre már a választ.
2020. okt. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
mert nincs mögötte fedezet
2020. okt. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg egy gazdasági visszaesés zajlik. Nézd meg, mit csinálnak a világ kormányai (gazdag és szegény egyaránt): pénzt nyomtat. Magyarország is pénzt nyomtatott. Mi lett az eredménye? A Forint elérdektelenedődött - 1Є = 365 Ft, miközben március előtt még a 340 Ft-ot sem érte el.

Ahogy előttem is írták, ez történik, ha egy szelet pizzát még több szeletre vágsz.

2020. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a pénz csak egy csereeszköz, de nem maga az érték. Ha az ország több pénzt nyomtat, akkor attól még más országoktól nem kap cserébe többet sem áruból, sem mások pénzéből, mert egyre kevesebbet fog érni az a pénz. Pusztán a lakosságánál lévő pénzt értékteleníti(illetve rövid ideig exportban olcsóbbá tudja tenni az országot), amivel valójában csak egy bujtatott vagyonadóztatás történik.
2020. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!